Jaké sporty jsou ideálními pro páry? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaké sporty jsou ideálními pro páry?

Sportování v páru může být v mnoha případech zábavnější než se sportu věnovat sám. Jaké sporty jsou však těmi pravými pro páry? Nemusí se jednat jen o zamilovaný pár, ale i o pár přátel, který mají stejný koníček. 

Skvělá příležitost

Pokud jste se svým partnerem v práci opravdu vytížení a domů chodíte pozdě odpoledne, může se pro vás sportování stát skvělým způsobem, jak být více spolu. Vyberte si sport, který bude bavit vás oba a zohledněte váš fyzický stav a cíl daného sportování. Jiný sport si vyberou zkušení sportovci či pár, který teprve s pořádným sportem začíná. Důležitá je pravidelnost a společný cíl, kterým může být ztráta přebytečných kil, zlepšení kondice či objevování nových míst. 

Ideální v páru

Ideálními sporty pro pár jsou především ty, které můžete vykonávat kdekoliv a kdykoliv, jedná se především o cyklistiku, běh a jízdu na bruslích. Jedná se o aerobní sporty, díky kterým se přesouváte z jednoho místa na druhé. Vhodné pro páry jsou i díky tomu, že si můžete určit své vlastní tempo, posilujete vzájemnou důvěru a naladit se na svůj protějšek. Tyto druhy sportů navíc můžete propojit s objevováním nových míst a cestou za zážitky. Sporty se dají i dobře kombinovat, zvláště pokud jeden z páru více upřednostňuje běh a druhý třeba jízdu na in-linech. 

Zkuste squash

Pro fyzicky zdatné jedince, kteří mezi sebou rádi soutěží a při sportu pro ně není klíčová komunikace, je pro vhodný právě squash. Díky němu se naprosto uvolníte a vybijete všechny své emoce. Hrát squash mohou dvě nebo čtyři osoby. Pokud se squashem začínáte, nebojte se, při návštěvě sportovního centra vám zapůjčí veškeré vybavení: raketu i míčky. Squash je ideálním sportem především na zimu. Vyzkoušet však můžete i tenis či badminton.

Na horostěnu!

Pro příznivce dobrodružnějších sportů je vhodné lezení po umělé horostěně či klidně venku na skalách. Při lezení si zlepšíte fyzičku, ale vnitřně si odpočinete, jelikož se budete plně soustředit jen na jeden úkon. Lezení a jištění je skvělým prostředkem utužování vzájemné důvěry a podpory. 

Nordic walking

Tento sport můžete znát také pod názvem severská chůze. Jedná se o rekreační sport. Základem je dynamická chůze s holemi jako alternativa klasické chůze. Nordic walking je dynamičtější a udržuje vaše tělo ve správné poloze, navíc tento sport můžete vykonávat na horách i dovolené. Také je to ideální sport pro páry, které chtějí objevit nová místa a odpočinout si aktivně v přírodě.

Cvičení v posilovně 

Tradičním sportem pro dva je posilování. V posilovně rychle naberete svalovou hmotu, ztratíte kila navíc a utužíte vztah se svým partnerem. Základem je vzájemná podpora a motivace. Můžete svého partnera povzbudit k návštěvě posilovny, když se mu zrovna nechce a naopak. Pokud prozatím nemáte nikoho, kdo by s vámi rád sportovat ve dvou vyrazil, zkuste naši aplikaci  www.mevyo.com, kde můžete objevit nové parťáky na sport.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store