Jaké výhody má pořízení osobní diagnostické váhy? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaké výhody má pořízení osobní diagnostické váhy?

Rádi byste se pustili do hubnutí přebytečných kil? Máte pocit, že vám váha i po snažení stále ukazuje stejné číslo? Chyba možná není ve vás, vašem cvičení a stravování, ale v tom, že váha ukazuje jen to, kolik váží celé vaše tělo v kg. Pokud aktivně cvičíte a rádi byste změny vašeho složení sledovali na váze, pořiďte si osobní diagnostickou váhu, která svému uživateli ukazuje i další potřebné parametry. Možností totiž je, že jste zhubli na obsahu tukové tkaně, ale naopak přibrali něco na váze svalů. 

Důležitá motivace

Snad pro každého člověka, který se snaží zhubnout a aktivně cvičí, je skvělou motivací úbytek na váze. Nejlepší je, pokud hubnete tukové zásoby, ale naopak přibíráte svalovou hmotu, což se na klasické váze nijak neprojeví. Můžete tak vážit stále podobně, ale vaše tělesná konstituce se bude měnit. Vhodné je proto pořízení osobní diagnostické váhy a také přeměření vašeho těla. Údaje si zaznamenejte a po několika měsících je můžete přeměřit. 

Diagnostická váha umí...

S diagnostickými váhami se můžete setkat v posilovnách, ale také u nutričních poradců. Dnes si však diagnostickou váhu můžete pořídit tzv. osobní, tedy malou verzi osobní váhy, které obsahuje elektrické senzory a pracuje na principu bioelektrické impedance. Na základě toho, že mají svaly a voda dobrou elektrickou vodivost, kosti a tuk mají naopak větší odpor, diagnostikuje váha celkem dost ukazatelů. Změřit umí tělesnou hmotnost, obsah tělesného tuku v těle v procentech vzhledem k celkové váze, váhu svalů v těle v procentech, podíl vody, kostní hmotu, vnitřní orgánový tuk (tzv. viscerální tuk), bazální metabolický výdej, aktivní metabolický výdej a BMI. 

Co promyslet při výběru váhy?

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store