Jaké výhody skýtá trénink ve dvou? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaké výhody skýtá trénink ve dvou?

Začít se cvičením je vždycky velkou výzvou. Cvičení stále odkládáme a s pohybovou aktivitou spíše soupeříme, než aby byla naším spojencem. Zkuste tuto propast vyřešit tím, že se do cvičení pustíte se svou kamarádkou, kamarádem či partnerem. Cvičení ve dvou totiž skýtá mnohé výhody. 

Vzájemná podpora

Cvičení ve dvou je ideální pro všechny, kteří se sami nemohou dokopat ke cvičení. Parťák je pro vás ideální volbou. Nejenže vás vždy vytáhne i ve chvílích, kdy se vám nechce, ale můžete se se svým parťákem navzájem podporovat ve cvičení a také v hubnutí. Mít někoho, kdo s vámi bude sdílet útrapy ve fitku, je opravdu skvělé. Podpořit se můžete nejen při běhání, posilování či plavání, ale také v domácím cvičení ve stravování. A pokud nemáte mezi přáteli sporťáky, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi hubnout přebytečná kila jistě rádi vyrazí.

Motivace

Skvělé je, že se svým parťákem můžete navzájem motivovat. Jeden je motivací pro druhého a to nejen výkonnostně, ale také nadšením či v druzích různých sportů. Že váš parťák kromě jízdy na kole také plave? Zkuste si jít někdy zaplavat s ním. Plavání je skvělým způsobem, jak si protáhnout tělo a posílit ty správné svaly. Při plavání si skvěle vyčistíte hlavu. Že váš parťák zvedne více kil než vy? Trénujte a brzy dosáhnete podobných výsledků. Důležité je, aby tento vztah fungoval na bázi podpory a motivace, neměli byste druhému závidět a cítit se méněcennými, v tom případě nemá cvičební partnerství cenu. 

Pomoc a kontrola

Váš parťák vám během cvičení může vždy pomoci, a to ať sbíháte z kopce dolů a něco se vám stane, ale také v posilovně, když už nemůžete zvedat váhu dál. Skvělé je, že se s parťákem můžete navzájem kontrolovat, zda děláte veškeré cviky opravdu správně. To je velmi důležité, zvláště pokud cvičíte se stroji v posilovně. Váš parťák vám dává zpětnou vazbu a dohlíží na vás, zda provádíte cviky správně. 

Inspirace

V neposlední řadě jste si se svým parťákem navzájem inspirací při cvičení, a to v různých směrech. Inspirovat však můžete nejen svého parťáka, ale také své okolí. Pokud vaši přátele či blízcí uvidí, že se snažíte sportovat, nabrat kondici a zhubnout, můžete je to také inspirovat ke cvičení a můžete je dokonce přibrat do své cvičící party. Vždyť pohyb je pro lidské tělo nesmírně zdravým.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store