Jaký zimní sport je ten pravý pro vás? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaký zimní sport je ten pravý pro vás?

S příchodem zimy se většina z nás raději zavrtá do huňaté deky a teplých ponožek, než aby vyrážela za sportem a zlepšila svou kondici. Pokud žádný zimní sport neprovozujete, zkuste začít. Sport je skvělým zpestřením dlouhé zimy a doplní vaše tělo energií a dobrou náladou. Jaký sport je ten pravý právě pro vás?

Pokračujte v běhání

Běh není typickým zimním sportem, ale zmínit ho zde musíme. Pokud běháte celoročně či s během chcete teprve začít, i v zimě můžete. Stačí se jen pořádně obléknout, nepodcenit ochranu krku, hlavy a vhodnou obuv. Pokud je venku vše namrzlé, zvolte raději běh uvnitř v posilovně. Za hodinu běhu spálíte přibližně 3200 kJ.

Na lyže! 

Klasickým zimním sportem jsou bezesporu lyže. Lyžování je sportem, který kombinuje zlepšení vaší kondice, rychlou jízdu a prožitek z krásných sjezdovek. Pokud s lyžemi začínáte, dopřejte si jízdu z mírnějších svahů s modrým označením. V začátcích je pro vás skvělou pomocí instruktor, který vám ukáže, jak na to. Máte-li v plánu učení jízdy na lyžích od svého protějšku, buďte opatrní, instruktor ví, jak vás naučit správné pohyby na lyžích, ví, jak svého žáka vést. Váš protějšek může mít dostatečnou snahu, ale někdy je velmi těžké pochopit, co přesně máte dělat, když si nevíte rady. Na lyžích nezapomínejte ani na helmu, která už mnohým při srážce s jiným lyžařem zachránila život. Pravdou je, že lyžování je poměrně náročný sport na finance, ať už myslíme na samotné vybavení, dopravu ke sjezdovkám a samotný skipas. 

Na snowboard!

Chcete-li vyzkoušet modernější prostředek, se kterým můžete brázdit sjezdovky, vyzkoušejte snowboard. Snowboardování může být pro někoho velmi obtížné, zvláště pro osoby, které si neumí představit, že budou mít nohy svázané u sebe na jednom prkně. Snowboardování je od lyžování velmi odlišné, ale není problém umět obojí. V začátcích bude bolest provázet především vaši zadní partii, ale následný první vydařený sjezd stojí za to.

Vyměňte běh za běžkování

Pokud rádi běháte, zkuste během zimy vyměnit běh za klasické lyžování, tzv. běžkování. Běžky jsou úžasným prostředkem, který vás zavede na krásná místa, kde můžete relaxovat. Běžkování je v podstatě běháním na běžkách s pomocí hůlek. Zvolit můžete klasický styl, který je více podobný běhu nebo tzv. bruslení, které znáte z biatlonu. To může být pro začátečníky náročné, ale při tréninku je skvělou volbou především při stoupání. Nezapomínejte na běžky zvolit vhodné oblečení, důležité je funkční prádlo, rukavice, čepice a vhodná bunda. Na běžkách se totiž pěkně zapotíte a v klasické zimní bundě byste se mohli doslova upéct.

 

Bruslení 

V zimě je oblíbenou atrakcí bruslení. Atrakcí, protože si často jdeme zabruslit jen na chvíli a nebereme bruslení jako opravdový sport, ale jako zpestření naší předvánoční neděle. Sportem však bruslení může klidně být, pokud si dopřejete alespoň 30 minut bruslení v kuse. Bruslit můžete uvnitř ve stadionu či venku na zamrzlém jezeře. Především vaše děti budou bruslení milovat a navíc je hezkou tradicí před Vánocemi. 

Lední hokej

Hledáte-li vhodný zimní sport pro celou rodinu a především pro vaše dítě, zkuste ho vzít na hodinu ledního hokeje. Děti se nejdříve učí rychle a obratně bruslit a poté používat hokejku. Lední hokej má v České republice celkem úspěšnou tradici, do které se může zamilovat i vaše dítko. 

Curling

Týmový sport, který u nás v Čechách není běžným. Cílem hráčů je dostat kameny na ledu do vyznačeného prostoru co nejpřesnější cestou. Kameny jsou vyrobeny ze žuly a připomínají kruhový kotouč. Pro curling musíte mít také speciální obuv, která má na jedné botě podrážku klouzavou a na druhé botě podrážku protiskluzovou. Nesmíme zapomenout ani na curlingové koště, kterým hráči zametají led, čímž se led stává zahřátým a dochází k mírnějšímu zpomalování kamene a prodlužuje se tak délka jeho skluzu o několik metr.ů V Čechách existuje dokonce Svaz českého curlingu. Domluvit se můžete se svými přáteli a vytvořit tak curlingový tým.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store