Jste závislí na svém mobilním telefonu? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jste závislí na svém mobilním telefonu?

Máte mobilní telefon všude sebou? Na nočním stolku, v práci na stole, ve škole na lavici, při běhání, v autě, na toaletě, prostě všude, kde se dá? Díváte se na něj přibližně každých deset minut a když ho celý den nepoužíváte, máte pocit, že vám něco na sociálních sítích uteklo? Nemáte pocit, že u vás začíná závislost na mobilním telefonu?

Každých 7 minut!

Podle výzkumů se uživatelé mobilních telefonů podívají na svůj displej v průměru každých 7 minut, nepočítáme čas, kdy spí. Ať už jste v práci, ve škole, na cestě domů, na nákupu, v posilovně, všude svůj mobilní telefon máte sebou. Jelikož mobilní telefon dnes potřebujeme k telefonování, komunikování s přáteli a rodinou, je náš parťák při cvičení, poslouchání hudby, focení, prohlížení apod., máme pocit, že ho potřebujeme mít stále sebou. 

Aplikace, aplikace, aplikace...

Dnes totiž existují mobilní aplikace naprosto na všechno, na sledování spálených kalorií, menstruačního cyklu, uběhnutých kilometrů, tepu, kolik jsme toho za den vypili, kdo nám zavolal a tisíce dalších. Mobilní aplikace se vám snaží nakukat, že je potřebujete téměř ke každé lidské činnosti. Je to ale pravda?

Vypněte telefon!

Není! Zkuste svůj mobilní telefon na pár dní vypnout, jednoduše ho přestat používat. Co se stane? Budete mít najednou nějak moc volného času, pokud jej nevyplníte používáním tabletu či notebooku. Nebudete doslova vědět co s rukama a bude vám připadat divné, že nesledujete novinky na sociálních sítích. Po pár dnech ale zjistíte, že volná čas můžete efektivně využít a že vás najednou život ostatních lidí nezajímá. Myslete na to, abyste žili život svůj a ne život lidí na sociálních sítí. Pokud si myslíte, že nejste závislí na mobilním telefonu, zkuste jej na týden odložit, uvidíte, jak se váš život změní. 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store