Kam vyrazit na jarní výlet s přáteli? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Kam vyrazit na jarní výlet s přáteli?

Jaro je oficiálně tu a s ním přichází řádné sluneční paprsky a příjemné teploty. Vyrazte proto s rodinou či přáteli obdivovat krásy probouzející přírody. Že nevíte, kam vyrazit? Poradíme vám.

Za květinami!

Na jaře stojí za to vyrazit na krásná místa České republiky, které doslova obrůstají množstvím jarních květin. Pokud toužíte vidět pole plná sněženek, vyrazte do lužních lesů u Litovle. Právě zde, u ramene řeky Moravy, se sněženkám neskutečně daří. Výchozím místem se pro vás stane Střeň či Lhota, poté pokračujte po levém břehu řeky. Objevíte kouzelné místo plné sněženek, kde pořídíte i jedinečné fotografie. Pokud byste se raději kochali bledulemi, překvapí vás údolí Chlébského potoka na Svratecku, kde se dochovala vegetace potočních olšin. Právě zde na vás čekají pole chráněné bledule jarní. Narazíte zde i na pcháčové louky, které nabízí pohled na řadu dalších zajímavých rostlin. Za krokusy se vydejte do Lukášova u Jablonce nad Nisou. Nachází se zde louka, která právě nyní rozkvétá stovkami bílých a nafialovělých květů šafránu.

Za výhledem

Za jarní návštěvu stojí i bývalá skalní pevnost Drábské světničky, která se nachází nedaleko Mnichova Hradiště. Pravdou je, že právě Drábské světničky patří mezi nejnavštěvovanější místa Českého ráje. Důvodem je nádherný výhled do okolní krajiny. Historie bývalé pevnosti sahá do 13. století. Zajeďte si za jedinečným jarním výhledem do krajiny Českého ráje. Druhým tipem je CHKO Labské pískovce, která je tvořena celou řadou soutěsek a kaňonů. Ty jsou obklopeny věžemi a masivy, které vytvářejí i skalní města. Naleznete zde jedinečnou pískovcovou krajinu, která vás překvapí svou rozsáhlostí a řadou kulturních památek. I zde na vás čekají jedinečné výhledy a krásná příroda.

Nejfotogeničtější krajina?

Hledáte-li tip na nejfotogeničtější krajinu v ČR, musíte navštívit jižní Moravu. Právě zde vás na jaře čeká jedinečná atmosféra probouzející se přírody. Především okolí Kyjova je fotografy nazýváno jako Moravské Toskánsko. Turisté sem vyráží za krásami přírody a jedinečných pohledů. Rádi byste vyrazili na výlet, ale nemáte s kým? Nezoufejte, u nás na www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store