Kam vyrazit na sáňkařskou dráhu | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Kam vyrazit na sáňkařskou dráhu

Nejste příznivci lyžování a běhu na lyžích? Toužíte více po zábavě a skotačení ve sněhu? Právě pro vás jsou ideální sáňkařské a bobové dráhy. Pokud například vyrážíte na hory se svými přáteli či s celou rodinou, nezapomeňte si vzít sáňky či boby, budou se vám jistě hodit. 

Snow and Fun, Špindlerův Mlýn

Ve Špindlerově Mlýně můžete navštívit velmi známou sáňkařskou dráhu Snow and Fun. Popadněte boby a sáňky a užijte si jízdu po čtyřkilometrové trati, kde převýšení dosahuje až 400 m. A pokud vyrážíte na boby z centra města, můžete si na náměstí zakoupit jízdenku do autobusu, který odvážlivce odveze až k sáňkařské dráze. Sáňky vám zde dokonce zapůjčí a cena se započítává do ceny za jednotlivé jízdy. Cena jízdenky se zvyšuje o 60 Kč. Děti do sedmi let mohou na dráhu zdarma, dospělí zaplatí 240 Kč, tento poplatek obsahuje dopravu autobusem a půjčení saní. Po ukončení jízd se saně vrací do autobusu.

Do Jánských lázní

Další dráha na vás čeká v Jánských lázních, kde dráha dosahuje převýšení až 600 m. Je o něco kratší než ve Špindlerově Mlýně, měří 3,5 km. Užijete si cestu na sáňkách z Černé hory po Zvonkové cestě až do Jánských lázní. To, co mnohé návštěvníky naláká, je to, že vstup na dráhu je zdarma. S vlastními saněmi tu tedy můžete jezdit bez poplatků. Pokud saně nemáte, můžete si je na dolní stanici lanovky půjčit za 300 Kč na celý den, na půl dne je to za 220 Kč. 

Skiareál Klíny

Hledáte-li něco klidnějšího, vystačíte si se sáňkařskou dráhou u Skiareálu Klíny v Litvínově. Jde o přírodní sáňkařskou dráhu, která měří 600 m. Jde vlastně o cestu vedoucí lesem začínající u bývalé restaurace Sport. Jelikož jde o přírodní dráhu, nic neplatíte a doba provozu také není omezena. Po sáňkaření si za odměnu můžete dopřát něco dobrého ve skiareálu Klíny.

Dolní Morava

Vyrazit na sáňkařskou dráhu můžete i v Dolní Moravě. Sáňkařská dráha zde měří 2,5 km. Pozor! Zde je jízda povolena jen na speciálních saních s brzdou, které vám však půjčí na místě za pouhou třicetikorunovou kauci. Hezké je, že si pak můžete celý sjezd přehrát na webu. Jedna jízda zde stojí 130 Kč na osobu, 3 jízdy 290 Kč na osobu. 

Závodníci na Smržovku!

Dráha, kterou najdete na Smržovce, už není vhodnou pro rodiny s dětmi. Dráha měří 1020 m a dosahuje převýšení 82 m. Na této dráze převážně trénují závodníci, a to na sportovních saních. Pro veřejnost není tato dráha zpřístupněna, ale! Pokud byste si chtěli vyzkoušet jízdu na sportovních saních, dá se zde na takovéto akci domluvit, ale vzhledem k finančním nárokům je vhodná spíše pro větší skupiny. Pokud nemáte mezi přáteli sáňkařské závodníky, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi na sáňkařskou dráhu rádi vyrazí. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store