Kam vyrazit za krásným koupáním v přírodě? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Kam vyrazit za krásným koupáním v přírodě?

Léto už se pomalu ale jistě blíží, teploty stoupají a sluníčko nás stále doprovází. Rádi byste vyrazili někam na letní koupačku, ale nenapadá vás kam? Preferujete přírodní koupaliště před bazénem? Pokud ano, přinášíme vám tip na koupání v přírodních koupalištích či v lomech. Romantika k nezaplacení.

Přírodní koupaliště

Za koupáním můžete vyrazit do Proboštských jezer, která jsou oblíbeným místem rybářů, ale i všech, kteří preferují přírodní koupání. Leží v blízkosti Staré Boleslavi a vznikly po vytěžení štěrkopísku. Zdarma se můžete koupat a užívat si slunce na louce vedle kempu. Pláže jsou zde převážně písčité, místy prorostlé trávou. Užijí si to zde i milovníci windsurfingu. Klidné a příjemné koupání si můžete užít i na koupališti Vyžlovka. To má písečný a velmi zvolna se svažující břeh. Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, není chemicky upravován, ale voda je pravidelně podrobována rozborům. Jelikož je koupaliště orientováno na jih, slunečních paprsků si zde můžete užívat po celý den. Pláže jsou travnaté a nabízí pohled na krásné okolí, lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. V areálu nechybí sportovní vyžití, sprcha a převlékárny.

Přírodní lomy

Přibližně dva kilometry na východ od Trhové Kamenice najdete Kamenný vrch. Dříve se právě zde ve třech lomech těžila žula, nyní lomy nabízí krásnou možnost přírodního koupání a užijí si zde i potápěči a milovníci skoků do vody. Hloubka lomu je u břehu 13 metrů a klesá až do 25 metrů. V lomu je nádherně čistá voda a příliš lidí zde nepotkáte. Dalším krásným místem na koupání je zatopený lom v obci Výkleky nedaleko Olomouce, který přímo láká během letních měsíců k jedinečnému koupání. Voda je zde čistá a průzračná, tedy vhodná i pro potápění. Okolo lomu jsou obří skaliska, ze kterých je pěkný výhled na hladinu. Vstup do vody je v jednom z míst pozvolný. Hloubka je zde okolo 6 metrů. Do třetice žulové lomy u Něčína. Objevit jich zde se svými přáteli můžete rovnou několik. Menší žulová koupaliště vytvořila romantická zákoutí. Natáčely se zde dokonce i některé filmy (viz pohádka Nesmrtelná teta). Během horkých dnů se zde můžete vykoupat, ale voda je opravdu studená a pozor na ostřejší skály břehů. Pokud nemáte mezi přáteli příznivce přírodního koupání, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store