Kam vyrazit za nejlepším bruslením? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Kam vyrazit za nejlepším bruslením?

Zimní sport, který je pro mnohé součástí předvánoční tradice, pro druhé opravdovým sportem, při kterém si dáte pořádně do těla. Ať tak nebo tak, potřebujete prostor pro bruslení, který zastupuje buď zimní stadion, venkovní kluziště či zamrzlé jezero. Kam však za bruslením vyrazit? Během předvánočního období se otvírá řada venkovních kluzišť, které jsou skvělým místem pro setkání s přáteli či pro zpestření nedělního odpoledne spolu s vaší rodinou. 

Pražské venkovní bruslení

V naší metropoli máte mnoho možností, kam vyrazit za bruslením. Oblíbeným místem je kluziště na Ovocném trhu, kam s radostí chodí místní, ale i návštěvníci, kteří přijeli objevovat pražskou předvánoční atmosféru. Těšit se můžete na ledovou plochu, která má rozměry 14x30 metrů. Kluziště je otevřeno každý den od 10 do 21 hodin, a to až do konce ledna následujícího roku. Vstup na toto kluziště je zdarma. Dalším místem, které je připraveno na bruslaře, je kluziště v areálu na Františku v Praze 1. Venkovní kluziště je otevřeno každý den. Pokud nemáte brusle, můžete si je zde za poplatek 50 Kč zapůjčit. Ledová plocha má rozměry 40x20 metrů a vstup na led je 50 Kč.

Brněnské bruslení

Na Moravském náměstí v Brně na vás čeká bruslení venku na ledové ploše, a to až do konce března. Celková plocha kluziště je 800 metrů čtverečních. Speciální technologie umožňuje bruslení až do 13 stupňů Celsia. Vstupné činí 100 Kč za dvě hodiny, pro děti je vstupné 60 Kč. Brusle si tu můžete zapůjčit, ale broušení bruslí zde není k dispozici.  

Vánoční bruslení v Ostravě

Již po osmé se můžete těšit na vánoční kluziště na Masarykově náměstí. Bruslit zde můžete až do 6. ledna následujícího roku. Poplatek zde není za vstup ne led, pouze za vypůjčení bruslí či jejich broušení. Ostravské kluziště v tomto směru přináší opravdovou předvánoční atmosféru, kterou doplní občerstvení, vyhřívaný stan s posezením i sociální zařízení. 

Zamrzlé vodní plochy

Jste spíše fanoušci romantického venkovního bruslení a hledáte místo, kde je opravdu nádherně? Máme pro vás několik tipů, ale musíte si počkat až začne pořádně mrznout. Vyrazit můžete na Máchovo jezero, kde si přijdou na své příznivci ledního plachtění. Ledová plocha zde bývá hladká a sníh je odfoukán větrem. Bruslit můžete i na Labi, které při delších mrazech zamrzá. Na bruslení je to nejlepší mezi Čelákovicemi a Poděbrady. Zde můžete provozovat tzv. dálkové bruslení, kdy se na bruslích vydáte na krásný výlet. Pokud je opravdu zima až praští, zamrzá řeka od Mělníka až po Chvaletice, tedy na délku více než 100 km. Při menších mrazech zamrzají alespoň slepá ramena tohoto toku či bývalé pískovny. 

Říční bruslení

Jak už jsme se zmínili, i na řekách můžete bruslit, i když toto bruslení není tak běžné jako na rybníce. Takto můžete sjíždět také řeku Sázavu či Berounku. Řeku i při těch nejtužších zimách nesjedete celou. Pozor si dejte na peřejné úseky. Můžete však projet dolní tok Berounky z Karlštejna na soutok v Lahovicích. 

Romantické venkovní bruslení

Zkuste si vyjet s rodinou či přáteli na výlet na zámek Konopiště. Pod zámkem na rybníku se dá totiž krásně bruslit. Velká lední plocha, vzhlížející věže a kouzelná atmosféra, to vše zde najdete. Obvod rybníka má 2,5 km a bruslení můžete rozšířit o výlet po proudu zdejšího potoka až na Jarkovický či Splavský rybník. Na bruslení nikdy nevyrážejte sami, pokud nemáte nikoho, kdo by se k vám přidal, u nás na www.mevyo.com se jistě někdo najde.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store