Karlův běh: Zajeďte si běžkařský závod na Božím Daru | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Karlův běh: Zajeďte si běžkařský závod na Božím Daru

Toužíte se zúčastnit běžkařského závodu? V tom případě popřemýšlejte o závodu v běhu na lyžích, který se jmenuje po Otci naší vlasti. Tento běžkařský závod se uskuteční 10.-11. února na Božím Daru. Těšit se můžete nejen na tradiční závody na 22 a 45 km, ale také na závody pro děti či cyklistické závody fatbikách. 

Dálkový lyžařský běh

Myšlenka závodu dálkového lyžařského běhu se zrodila v 60. letech, díky Janu Pravečkovi a Jiřímu Čáslavskému. Závod kolem nejvýše položeného města v Čechách měl být podobný švédskému "Vasáku" (Vasův běh: kultovní závod na lyžích klasickou technikou a měří 90 km). Dokonce se jim podařilo prosadit pojmenování závodu po slavném českém panovníkovi. První ročník Karlova běhu se tak konal v roce 1970, hned rok po prvním ročníku Jizerské padesátky.Karlův běh je součástí seriálu závodů Stopa pro život. Letos se pojede již 47. ročník Karlova běhu České spořitelny v Božím Daru v Krušných horách.

Přihlášení do 8. února!

Do závodu se ještě stále můžete přihlásit, čas máte až do 8. února. Pro účastníky závodu bude připraveno vybavené zázemí, jako vyhřívaná převlékací místnost určená zvlášť ženám a mužům, úschovna oblečení a lyží, apod. V sobotu se můžete zúčastnich závodů krátkých na 0,5 km a to v rozmezí až do závodů na 22 km. V neděli proběhne závod na 22 km a 45 km. A co vám bude poskytnuto za cenu startovného? Kromě originálního předmětu s logem sériálu Stopa pro život, to budou další reklamní předměty, startovní číslo, občerstvení na trati, ale také v cíli závodu. 

Dny závodů

Už od roku 1999 se závody dělí do dvou dnů. V sobotu 10.2. se můžete těšit na Karlův běh, který je věnován memoriálu Jana Pravečka. Závodit se bude na trase dlouhé 0,5 km, 1,5 km, 6 km, 22 km a 12 km. V závodu na 0,5 km a 1,5 km se běží klasicky, ostatní závody volným stylem. Startovné se odvíjí od délky trasy a od data, do kterého bylo zaplaceno. Nejnižší startovné činí 100 Kč, nejvyšší 700 Kč. V neděli se pojedou závod na 12 km, 22 km a 45 km. Nedělní závod je věnován memoriálu Jiřího Čáslavského. Všechny závody se pojedou klasicky, při použití volného stylu bude závodník ze závodu vyloučen. Zde činí nejnižší startovné 400 Kč, nejvyšší 800 Kč. Obyvatelé Božího Daru a Abetam budou platit startovné snížené. Startovat se bude na pláni poblíž lyžařského areálu Novako a cíl bude umístěn na náměstí v Božím Daru.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store