Které sporty jsou ideální na podzim? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Které sporty jsou ideální na podzim?

I během podzimu nezanevřete na venkovní sportovní aktivity a objevte nové, které můžete provozovat i vevnitř v teple. Který sport je však ideální na podzim? Který vás zavede na krásná místa nebo naopak udrží v kondici i v teple domova?

Ideální na běhání

Podzim je ideálním obdobím pro běhání. Na běh není příliš teplo, ale ani velká zima. Stačí vám se lehce přiobléct. Pomůže vám termotriko, delší legíny, vesta a límec na krk. Nezapomínejte na své pohodlí a ochranu před nachlazením, pro které je právě límec či šátek vhodný. Slouží jako ochrana před bolestí v krku. Běhání vás snadno udrží v kondici i přes chladnější období, navíc vás po celou dobu sportovního výkonu obklopuje nádherná příroda a dechberoucí zbarvení stromů. Zařaďte běh do svého týdenního plánu a vyčistěte si pravidelně hlavu. Dávejte si jen pozor na spadané listí, které vám může běh znepříjemnit. V teplejších dnech můžete ještě stále vyběhnout jen tak v tričku. Buďte však obezřetní, abyste zbytečně nenastydli.

Projížďky na kole

Dalším sportem, díky kterému se dostanete na místa obklopená přírodou a nádherným zbarveným listím, to je jízda na kole. I během podzimu si můžete dopřávat pravidelné projížďky. I když se vám už kvůli zimě a mokru příliš nechce, překonejte tuto lenost a jeďte si protáhnout nohy. Po okouzlující podzimní projížďce nebudete litovat. 

Pravidelná chůze

Pro všechny, kteří neholdují běhu ani jízdě na kole, jsou vhodné pravidelné procházky. Procházet se mohou i starší lidé a lidé v rekonvalescenci, kteří nechtějí příliš zatěžovat kloubní aparát přílišnými dopady. Vezměte celou rodinu na podzimní procházku, s přáteli pouštějte draka či objevujte kouzelná podzimní místa v České republice. Podzim v Čechách je totiž opravdu krásný. 

Různé druhy cvičení

Podzim už začíná svádět k tomu, že více času trávíme vevnitř. Čím více se ochlazuje, tím vice se uchyluje do tepla. Proč ne? Vždyť cvičit můžete i v pohodlí domova nebo na společných cvičeních. Ideální je pro vás jóga či pilates, které můžete cvičit doma a potřebujete jen vhodnou podložku a pohodlné oblečení. Cvičit můžete i s instrumentážními videi a různými aplikacemi, které vám moderní technologie přinášejí. Nebuďte pohodlní a zahřejte své tělo cvičením! Vždyť pohyb je to, co naše tělo při pocitech chladu potřebuje. Dávka endorfinů vám navíc zvedne náladu a je prevencí vzniku depresí. Podzim vás vybízí také k tomu, abyste vyzkoušeli nové inside sporty, jako je: TRX, zumba, kruhový trénink, box či bosu. Vezměte svou kamarádku a dopřejte si hodinu kvalitního cvičení ve vašem fitku. 

Kouzlo plavání

Tím, co potěší ducha i tělo, je plavání. Při plavání se celé vaše tělo uvolní a protáhne. Navíc ve vybavení bazénů bývá také vířivka, pára či sauna, které prohřejí tělo a uvolní. Plavání je pro podzimní a zimní období tím ideálním. Zařaďte pravidelnou návštěvu bazénu do svého týdenního plánu. Nebudete litovat. Pozor však na přesuny z bazénu domů, abyste kvůli mokrým vlasům a špatně usušené pokožce nenastydli. 

 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store