Kupujeme výbavu pro zimní bruslení | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Kupujeme výbavu pro zimní bruslení

Pro klasické rekreační zimní bruslení potřebujeme většinou jen zimní brusle a teplé oblečení. Jak však správně vybrat zimní brusle? Jaké typy existují a jaké jsou vhodné právě pro vás?

Hurá na led!

Před tím, než začnete zimní brusle vybírat, si musíte říct, za jakým účelem je kupujete. Pokud máte v plánu pouze klasické bruslení na zamrzlých jezerech či na veřejných kluzištích, je důležité, aby vám byly brusle především pohodlné a netlačili vás. Pokud máte v plánu delší sportovní vyjížďky, je vhodné pořídit si brusle z materiálu, který je schopný odvádět pot, ale zároveň brusle drží teplo. 

Pánské brusle

Pánské brusle jsou většinou tzv. kanady mají pevnou konstrukci, která pevně drží nohu. Ocelový nůž je v nich nasazen v plastovém držáku, nemá zoubky jako dámské brusle, ale je zakulacený. Typicky mají pevnou špičku, sníženou stavbu a zvýšenou zadní část paty. Nože můžete vybírat podle různé kvality. Ty levnější jsou z uhlíkové oceli, kvalitnější nože jsou již z nerezové oceli a zabraňují jejich korozi. Některé nože jsou dokonce odlehčené s perforací. Pokud se rozhodnete hrát zimní hokej, vybírejte speciální hokejové brusle. Ty mají pevnější konstrukci a nohu lépe ochrání. 

Jak vybrat dámské brusle?

Dámské brusle vypadají velmi odlišně od bruslí pánských. Dámské brusle se nazývají krasobrusle a mají vysokou botu. Nůž má zoubky, který je určen speciálně pro ženský styl jízdy. Mají typicky bílou barvu a utahují se tkaničkami. I zde můžete vybírat nože různých kvalit,  z uhlíkové (karbonové) oceli či nerezové. Pro ženy jsou velmi pohodlné brusle, které jsou vevnitř zateplené kožíškem. V tomto případě nejde jen o to, že jsou nohy v pohodlí a teple, ale také v brusli lépe drží. I ženy si však mohou zakoupit dámské kanady, které vypadají velmi podobně jako pánské brusle. 

Dětské brusle

Dětské brusle na led objevíte na trhu v různých barevných kombinacích a s designem oblíbených pohádkových hrdinů. Mají pevný plastový skelet a bývají nově obohaceny systémy mechanismy nastavení velikosti brusle. Dětské brusle jsou nyní obohaceny systémem, díky kterému nemusíte dítěti kupovat nové brusle každý rok. Roztahovací zimní brusle můžete libovolně zvětšovat. Mají totiž nastavitelný "podvozek", který se dá roztáhnout až o 4 čísla. Brusle můžete zvětšovat s pomocí tlačítka, každý výrobce má však svůj systém. Existují i rychloupínací systémy či systémy na klasický šroub. Dětské brusle by měly mít lehkou konstrukci z odolné plastu a měly by být nadmíru pohodlné. Pro děti je také vhodné pořídit na zimní bruslení helmu, která dítě ochrání před tvrdými dopady na ledu. 

 

Správný výběr velikosti

Tím nejdůležitějším při nákupu bruslí je výběr správné velikosti. Brusle určené k bruslení na rybníku či rekreačně mohou být malinko větší, hokejové brusle musí naprosto přesně sedět, protože jsou využívány ke sportu a musí správně držet nohu. Při hokejovém bruslení potřebujeme přesný odraz. Nezapomeňte při zkoušení bruslí mít ty ponožky, které budete mít i při bruslení na ledě. Velikost bruslí by měla být o půl čísla či o číslo větší než obuv běžecká. Pokud máte brusle vybrané, můžete vyrazit na led. Jestliže neradi bruslíte sami, u nás na www.mevyo.com určitě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí na zimní stadion, ale i zamrzlý rybník.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store