Letní dovolená s přáteli za pár korun | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Letní dovolená s přáteli za pár korun

Letní dovolená patří mezi nejkrásnější období v roce. Dává vám příležitost objevovat nové končiny, pořádně se odvázat a užít si klidu a odpočinku. Na dovolenou nemusíte vyrazit jen se svým partnerem, ale i s přáteli, s kterými opravdu prožijete jedinečné zážitky. Co dělat, když financí není mnoho nebo chcete jet na dvě dovolené? 

Na vodu!

Levnou formou dovolené může být sjíždění některé z českých řek. Zaplatíte samozřejmě za půjčení lodí a vest, také za pár kempů, ale zažijete jedinečnou dovolenou plnou legrace. Na vodu můžete vyrazit třeba jen na pár dní s přáteli, užít si sjíždění jezů, kempování s dalšími vodáky a trochu rozlámaná rána. Přes den se však můžete vyhřívat na sluníčku a užívat si českou přírodu. Sjíždění řeky je na výlet s přáteli ideální volbou. 

Na kola!

Dalším dobrým způsobem, jak zažít levnou dovolenou, je vyrazit na kola. Jelikož potřebujete jen kolo, stan, spacák a karimatku, není dovolená na kolech ničím příliš nákladným. Můžete spát v kempech i mimo nich, ale zažijete jedinečné dobrodružství. Naplánujte si několikadenní trasu a také to, kolik kilometrů přibližně zvládnete za den ujet. Výlet na kolech je výzvou a skvělým zážitkem. 

Turistika?

Na levnou dovolenou můžete vyrazit i do přírody. Spát ve stanu a přes den si dopřávat turistické výlety. Vyrazit můžete na místa, která jste zatím nestihli prozkoumat a s přáteli si dopřát pěkné výšlapy, díky kterým prověříte své síly a uvidíte místa, na která byste normálně ani nepomysleli. Kolo má tu výhodu, že se na něm dostanete dále. 

Dovolená v zahraničí

S přáteli můžete vyrazit i na levnou dovolenou do zahraničí. Že to není možné? Vydat se do zahraničí můžete na kole, vlakem či hromadně autem, což vás vyjde výhodně. Zvolit můžete i variantu stopování, která je však jen pro velké odvážlivce. Spát můžete po kempech či všude, kde se dá. Dnes je však možné sehnat i letenky za pár korun, například do Anglie za 1000 Kč tam i zpět či do Itálie za ceny, o kterých se nám nikdy ani nezdálo. Levné lety jsou například do Milána, z kterého můžete cestovat dále do Itálie či na Sardinii. Domluvte se s přáteli, jaký typ dovolené by preferovali a vyrazte na dobrodružnou dovolenou v zahraničí. Pokud nemáte mezi přáteli dobrodruhy, kteří by s vámi rádi vyrazili, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi na výlet rádi vyrazí.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store