Levné cestování za sluncem v prvních měsících roku | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Levné cestování za sluncem v prvních měsících roku

První měsíce roku jsou nejen skvělou příležitostí k lyžování a pobytu na horách, ale také možností, jak vyjet za sluncem a na místa, kde pobyt stojí v hlavní sezóně kopec peněz. Jaká místa jsou ideální na novoroční dovolenou? Kde se nádherně ohřejete i bez finančního zruinování? Lednové a únorové dovolené jsou finančně velmi přívětivé a dovolit si tak můžete i místa, kam byste se možná nikdy jindy nepodívali. 

Na Kanáry!

Kanárské ostrovy jsou velmi oblíbenou destinací již několik let a doprava na ně je nyní opravdu levná. Pořídit zpáteční letenku můžete i kolem 3000 Kč na osobu. Pokud vám nevadí odlétat z blízkých letišť, vyjde vás letenka i na mnohem méně. Díky tomu, že na ostrovy zavítáte mimo sezónu v měsících, které jsou nejméně atraktivními, překvapí vás zde nízké ceny, a to i za půjčení auta, které se vám na procestování ostrova bude hodit. 

Řecko?

Tisíce turistů všude, člověk na každém rohu a tolik ruchu, že si překrásné památky ani neužijete, takto často lidé vnímají řecké atrakce. Měsíce, kdy mnoho osob necestuje, jsou pro vás šancí vidět Národní archeologické muzeum a vylézt si na Akropoli bez dalších turistů na každém rohu. Během zimy je zde nesrovnatelně méně turistů než během letních měsíců. Může se vám dokonce stát, že si slavná místa, jako jsou například Delfy či Mykény, budete užívat sami nerušeni. Pravdou je, že dovolená na koupačku to zrovna nebude, ale v Řecku na vás čeká slunce, milí lidé, nádherné stopy historie a teplota kolem patnácti stupňů. Letenka do Athén může během ledna stát i kolem 2 500 i se zpátečním letem. Navíc cena ubytování je zde začátkem roku velmi příznivá. 

Za slunečními paprsky

Pokud není váš rozpočet příliš slavný, ale toužíte po slunečních paprscích, zkuste navštívit Maroko. To sice vyžaduje více plánování, ale na oplátku na vás budou čekat stále slunečné dny. I když je zde voda během prvních měsíců roku poměrně dost studená, otužilci si přijdou na své. Zvláště atlantské pobřeží Maroka Agadir je určené všem milovníkům slunce. Z Agadir se celkem rychle dostanete do Marrakaše, autem cca tři hodiny, kde si můžete nakoupit suvenýry na proslulém trhu. Navštívit můžete i město Esasouira, které je zapsáno na seznamu světového dědictví památek UNESCO. Abyste se dostali do Maroka laciněji, chce to nějaký ten přestup, ale stejně zvládnete najít letenku kolem 4 000 Kč tam i zpět, což je z Prahy opravdu skvělá cena. 

Za dobrodružstvím 

Toužíte-li spíše po turistice a dobrodružství, zaleťte si na jeden z Azorských ostrovů, které i během ledna a února přináší poměrně dost slunečních paprsků. Počasí na těchto ostrovech je velmi nevyzpytatelné a mění se tu jako mrknutím oka. Užijete si zde slunce, mlhy i deště. Azorské ostrovy jsou opravdu nádherné a jedinečné svou zachovalou přírodou. Navštívit můžete největší z ostrovů, Sao Miguel, na kterém se nachází přírodní parky s jezery/ lagunami, jeden z nich můžete vidět na fotografii. Ostrov je překrásný, ve vnitrozemí celý zelený s divokou přírodou, ale také u pobřeží, kde vás překvapí černý písek a velké vlny. Během ledna i února se z Prahy do Ponta Delgady dostanete za celkem přijatelný peníz a ceny ubytování jsou zde v začátcích roku neskutečně příznivé. Navíc zde můžete nakupovat na zdejších trzích tu nejčerstvější zeleninu i ovoce, zvláště ananasy a malé banány. Zaletět si však můžete i na další Azorské ostrovy, které jsou již menší, ale naleznete zde opravdu nádhernou přírodu.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store