Místa, která musíte v Itálii navštívit | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Místa, která musíte v Itálii navštívit

Itálie je skutečně jedním z mistrovských děl matky přírody a nabízí geografii, která se může pochlubit neuvěřitelnou krajinou. Najdeme zde ledové Alpy, vulkanické krátery i tyrkysové vody. Spolu s neuvěřitelnou scenérií je tato země plná historie, středověkých měst a dalších kulturních památek UNESCO a to více, než kterákoli jiná země. Ochutnat můžete tradiční italské pokrmy a dopřát si nejjemnější vína. Dopřejte si návštěvu těchto zajímavých míst, než budete mít děti.

Milán

Módní kapitál světa se nejlépe objevuje bez dětí. Tato hlučná metropole se někdy může zdát drzá a bezduchá, ale najdete v ní nádhernou historii.

Návštěvníci by měli počítat s prohlídkou velkolepé gotické katedrály, která leží v samém srdci města - La Scala patří k nejlepším operním domům na světě. Určitě nesmíte vynechat starou nákupní galerii - Galleria Vittorio Emanuele a Galerie umění Brera. Najdete zde celou řadu muzeí, kostelů a historických památek, které se v tomto městě nacházejí, spolu s množstvím neuvěřitelných restaurací a hotelů. Nákupy, jídlo, fotbal či návštěva některé z výstav, které se zde celoročně konají, bez ohledu na to, co děláte, užívejte si to bez dětí.

Sicílie

Nádherný ostrov Sicílie je jednou z nejvíce lákavých destinací Evropy, věčné setkání mezi východem a západem, Afrikou a Evropou. Rozmanitá krajina zde spolu s mořem, horami a sopkami vytváří úžasnou kulisu pro outdoorové aktivity. Návštěvníci si užijí spoustu potápění, plavání, horolezectví a turistiky. Starobylá kuchyně zde dělá z jídla radost, jelikož kuchařům stále záleží na produktech z ostrova, včetně měkkýšů, tuňáků, lískových oříšků a mandlí. Díky těmto přísadám, se kterými si "hrají", vytvářejí nadčasové recepty s tvůrčím vkusem. Projděte si dech beroucí chrám Concordia a jeho palácové zdi, objevujte historii tohoto neuvěřitelného ostrova. Nejlépe však bez dětí, toto je jedno z míst v Itálii, které musíte navštívit.

Cinque Terre

Sestavená z pěti malých rybářských vesnic, Cinque Terre je od roku 1997 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO a nabízí jednu z nejdramatičtějších pobřežních scenerií na planetě. To je místo, které je zakořeněno v historii a to díky nejstarším vesnicím - Monterosso pocházejí z roku 643. Většina pozůstatků spadá do období pozdního středověku, včetně několika hradů a farních kostelů. Prozkoumejte vesnice vlakem nebo pěšky, protože auta byla zakázána před více než deseti lety. Očekávejte dlouhé procházky s úchvatnými výhledy, excentrické obchody, kuriózní B & B a vynikající víno a jídlo.

Pobřeží Amalfi

Považuje se za nejtypičtější italskou pobřežní krajinu, která je plná obrovských blufů, pastelově zbarvených vesnic, půvabných zelených hor a rozlehlých výhledů na šumivé tyrkysové vody. Kromě čisté krásy, na kterou zde narazíte, je pobřeží Amalfi místem mnoha vynikajících restaurací a hotelů, stejně jako jedním z nejlepších míst v zemi pro pěší turistiku. Nenechte si ujít pobřežní města Positano a Amalfi, která jsou velmi oblíbená. Pokud hledáte romantickou zastávku, zavítejte do nejromantičtějšího a nejkrásnějšího malého městečka v jižní Itálii – Ravella. Město je požehnané svěžími zahradami, nezapomenutelnými výhledy a krásnou historií.

Merano

Toto město květin se nachází v italských Alpách, úchvatné krajině se sněhovými vrcholky, čistým vzduchem a půvabnou zelení. Město samo o sobě je často označováno jako Shangri-La Itálie. Návštěvníci přijíždějí do tohoto města za neuvěřitelnými lázeňskými hotely, nádhernými trhy s ekologickými zemědělskými produkty a velkolepým vínem. Během Mezinárodního festivalu vína, který se koná začátkem listopadu, máte možnost vyzkoušet místní hvězdy i ročníky z celého světa. Prozkoumejte středověké hrady, obědvejte klobásy a pivo z pouličních stánků, projíždějte po promenádách Merano nebo navštivte jedno z lázeňských středisek.

Toskánsko

Oblast Toskánska je plná skvělých věcí, které je třeba vidět a dělat. Existuje spousta památek UNESCO, které můžete prozkoumat v této oblasti, včetně Sieny, krásného středověkého města, které stojí za poznáním. Tato oblast je skutečným obrazem s jemně zvlněnými kopci, zlatými pšeničnými poli, stříbrnými olivovými háji a vesnicemi na kopcích. Prožijte své dny pěší turistikou, cykloturistikou, návštěvou ostrovů u jižního pobřeží nebo jednoduše popíjením sklenky vína. Prozkoumejte historické kostely, kaple a památky, které tvoří ohromující město Florencie.

Řím

Město plné historie, výtvarného umění a skvělého jídla. Toto město je jedním z nejkrásnějších a nejinspirativnějších měst na světě. Hodně z vašich dnů v Římě proběhne putováním po historických místech.

Benátky

Toto město vychází z romantiky - od romantických jízd po kanálech až po pití vína v kavárnách. Prosecco je typický nápoj Benátky. Benátky skrývají tajemství a úctu, je to místo, kde mramorové paláce zmizí do mlhy, kde se nacházejí labyrinty uliček a kde katedrály prosí, aby byly objeveny. Nejsou zde žádné automobily ani silnice, jen kanály, lodě, úzké uličky a malá náměstí, se skrytými poklady na každém kroku. Romantika není určena pro jednotlivce a pokud nemáte vhodný protějšek, na www.mevyo.com ho můžete najít.

 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store