Na cestách s introvertem | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Na cestách s introvertem

Většinou bývají cestovatelé naladěni na podobné vlně. Všichni chtějí zažít něco nového, poznat zajímavá místa a setkat se s různými kulturami. Mívají také často společnou lásku třeba k horám, nevadí jim, když stráví nekonečně dlouhou dobu hledáním toho nejlepšího místa na spaní a pak ani to, že stráví polovinu svého mládí stavěním stanu. Milují ochutnávání neobvyklých dobrot, ze kterých se většině smrtelníků staví vlasy na hlavě a mají rádi společnost. Ne všichni však svoji vášeň pro dobrodružství prožívají stejně. Často tak narazíte na člověka, do kterého byste nic z toho na první pohled neřekli – tzv. cestovatel introvert

cestovani s introvertem

Tito cestovatelé se už na první pohled něčím vymykají, všichni cítí určité propojení s přírodou a uměním. Můžete na ně tedy narazit na klidném místě, jak sedí u stromu (nebo na stromě) a s knihou v ruce se zamyšleně dívají do dáli. Je příjemné s nimi trávit čas. Neotravují vás nicneříkajícími poznámkami o „ničem“. Mluví totiž jen tehdy, když sami opravdu mají co říct. Na druhou stranu, pokud je něco hluboce zajímá, tak o tom dokáží mluvit hodiny a hodiny. Což oceníte především při dlouhodobém cestování, při kterém můžete společně prozkoumávat krásy daného místa a přitom se vyhnout cestovatelské „ponorce“. Cestovatelé introverti si totiž cení soukromí svého i druhých.

Krize by mohla nastat pouze v případě, pokud jste zarytí milovníci Couchsurfingu (bezplatného ubytování u lidí doma). Pokud totiž máte za parťáka introverta, tak u něj s tímto nápadem nejspíš příliš nepochodíte. Myšlenka přespávání u cizích lidí u něj totiž vyvolá spíše stres a obavy, než příval nadšení. Proč? Není to proto, že by se bál. Jen ho prostě příliš neláká představa toho, že po celodenním výlet bude muset ještě několik hodin sedět s cizím člověkem v jeho obýváku a nutit se k úsměvu při seznamování. Ve skutečnosti by se totiž ze všeho nejvíc chtěl zachumlat pod peřinu a spát… Na tom není nic špatného. Stačí jen znát pár fíglů a uvidíte, že pro společné cestování není lepšího parťáka.

Ve skutečnosti to jsou totiž zábavní společníci, kteří mají báječný pozorovací talent, a když jim dáte prostor, aby se zbavili své ochranné kopule, kterou se ráno obalili, tak z nich bude padat jeden inteligentní vtípek za druhým. Pokud tedy spolu chcete vycházet, musíte mu poskytnout dostatek osobního prostoru. Zkuste to a uvidíte, že ráno bude určitě zase samý úsměv.

vychod slunce

Jedna z dalších věcí, na které byste se měli připravit je i to, že východy a západy slunce na něj budou působit úplně magicky. Většinou se prostě zastaví (ať už zrovna dělá cokoli) a jen tak se nechá těmi slunečními paprsky hladit po tváři. Při pozorování východu slunce se ho proto hned neptejte, co se mu honí hlavou. Většinou se mu tam totiž točí celý vesmír. Nejlepší je proto nechat ho jednoduše ten okamžik vychutnat a přitom se k němu můžete přidat. Není nic lepšího, než se na chvíli zastavit a jen tak „být“.

Někomu by se mohlo zdát, že cestovat s introvertem musí být nuda – celý den se jenom procházet po lese, číst knížky a chodit do muzeí, koukat na západy a východy slunce. To však není pravda. Pokud si za svého společníka zvolíte právě jeho, získáte tohle všechno a ještě něco navíc. I on totiž miluje dobrodružství. Existuje spousta těch, kteří si libují ve výškách, rádi experimentují a zkouší nové výzvy. Jen jim pak musíte dát prostor, aby si „dobili baterky“.

Mezi cestovatelskými extroverty a introverty panuje krásná symbióza. Každý totiž občas potřebuje trošku popostrčit mimo svou komfortní zónu. On vás tedy bude chvíli vláčet po lesních pěšinách a galeriích a pomůže vám vychutnat si krásy okolí a vy ho za to večer vytáhnete „mezi lidi“. I když se mu ze začátku pravděpodobně vůbec nebude chtít a bude se snažit vymyslet všemožné výmluvy, proč by měl zůstat doma. Většinou totiž ty nejpozoruhodnější zážitky nezačínají větou „jó, to bylo tehdy, když jsem doma seděl v posteli s knihou v ruce…“. Introverti jsou zkrátka skvělí společníci na cesty, tak si jich važte a pokud žádného neznáte a rádi byste s nějakým vyrazili na cesty, můžete zkusit své štěstí u nás na www.mevyo.com a nějakého zde poznat.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store