Na wakeboard s přáteli! | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Na wakeboard s přáteli!

Wakeboard, tajemné slovíčko, pod kterým se skrývá obrovské množství zábavy. Vezměte sebou své kámoše, najděte si nejbližší rybník nebo jezero s vlekem a jděte na věc!

Trochu jiné surfování

Wakeboarding je vodní sport, který se dokonce probojoval až na olympiádu. Jedná se jízdu na wakeboardu, tedy prkně, na kterém se kloužete po vodní hladině taženi lodí nebo vlekem. Jedná se v podstatě o kombinaci vodního lyžování a surfování. U nás se setkáte především se službami, které umožňují wakeboarding na vleku. Pokud chcete tuto zábavu vyzkoušet, pak stačí jen přijet na místo, zaplatit a o nic víc se již starat nemusíte. Na místě vám zapůjčí neopren, pokud bude potřeba, půjčí vám helmu a plovací vestu a vybaví vás prknem, které bude odpovídat vaší váze a délce a samozřejmě vám všem také vysvětlí techniku.

Pořádná porce zábavy

Zpočátku nepočítejte s tím, že budete vypadat jako naprostý profík. Ba naopak, časté placáky o vodu k začátkům tohoto sportu prostě patří. Ale čím více jízd si dáte, tím více bude techniku vychytávat, až jí ovládnete natolik, že si dovolíte najet na překážku a zkusit si třeba i skočit nějaký ten skok. Nejlepší je zajet si na wakeboardy s partou kamarádů, jelikož jízdy pro začátečníky nejsou nic extra rychlého. Můžete se navzájem povzbuzovat dívat se na sebe a při tom si dát něco dobrého k jídlu nebo pití, jak budete mít náladu a chuť.

V našich podmínkách se jedná o ten nejlepší způsob, jak pomocí prkna krotit vlny a prožít super odpoledne s kamarády. Pokud vám to však bude málo, pak nezbývá vytáhnout pořádně velkou dodávku a vyrazit směr Francie, Španělsko nebo Portugalsko a tam si pořádně zasurfovat na divokých vlnách! To je ovšem úplně jiná liga a průprava na wakeboardech vám přijde vhod.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store