Naučte se vychutnávat si každý okamžik | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Naučte se vychutnávat si každý okamžik

Problém dnešního světa tkví hlavně v tom, že si nedokážeme užívat okamžiku a neustále se za něčím honíme. Zkusili jste si někdy jen tak sednou do přírody a na chvíli plnými doušky vychutnávat vůně okolo vás a paprsky dopadající na vaši tvář? Většině lidí to pravděpodobně přijde směšné a zbytečné. Pravda však je, že každá vteřina života, která proběhne, už se nikdy nevrátí a mi ji nikdy neprožijeme znovu. Proto je důležité si vážit maličkostí a užívat si každý okamžik naplno.uzivat si okamziku

Mnoho z nás ale nedokáže žít přítomností, jsme zaměřeni do budoucna a neustále něco plánuje. Říkáme si věty typu "až budu mít víc peněz, pojedu na dovolenou a tam si konečně odpočinu" nebo "až budu mít lepší postavu, teprve tehdy si začnu života užívat" či "až dokončím tyto povinnosti v práci, vše bude lepší". Poté se však většinou stane, že námi očekávaná lepší budoucnost nepřijde. Na dovolenou jsme neušetřili, zlepšit naši postavu se nám také nepovedlo a ani v práci se nic nezlepšilo, nic se v našem životě nezměnilo. Proto každý z nás by si měl na chvíli sednout a zamyslet se, jestli v životě dělá opravdu to, co ho dělá šťastným.

Mnoho úspěšných lidí si například jednou týdně naplánují schůzku sami se sebou a zamýšlí se nad svým životem a nad tím, zda se jejich život ubírá správným směrem. To je potřeba, abychom nežili jen povinnostmi a představou budoucnosti, která nemusí nikdy přijít. Ne každý z nás je životní optimista, a proto je pro někoho těžší být v životě opravdu šťastným. Důležité je se naučit užívat si maličkostí a každý den si najít něco, co nás potěší. Ať už je to sluníčko, které zrovna vysvitlo na obloze nebo vůně z pekárny kolem které procházíte, dobrá známka vašeho dítěte ve škole, či úsměv na tváři řidiče autobusu. Jsou to zdánlivě obyčejné věci, ale naučíte-li si jich užívat, uvidíte, že budete v životě o poznání šťastnější.

Každé ráno, když vstaneme, měli bychom mít na paměti, že tento den už znovu nikdy neprožijeme a tak ho i žít. U každé povinnosti, co musíme udělat, si položte otázku, jestli je nutnost daný úkol provést a pokud ano, neberte to jako povinnost, ale najděte si v tom něco, co vás bude bavit. Musíte se například učit a hrozně se vám do toho nechce? Jděte si sednout do hezké kavárny, objednejte si dobrou kávu a hned to půjde lépe a třeba i někoho nového potkáte. Pokud musíte doma uklidit, pusťte si k tomu vaši oblíbenou hudbu a buďte na sebe pyšní, že jste se k tomu konečně dokopali a oceňte svou práci a jak hezky váš uklizený byt vypadá. V každé naší aktivitě co děláme, můžeme hledat jak dobré, tak špatné. Tak proč se nesoustředit jen na to dobré?

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store