Naučte se vychutnávat si každý okamžik | Mevyo blog | Mevyo

Naučte se vychutnávat si každý okamžik

10. listopad 2016

Problém dnešního světa tkví hlavně v tom, že si nedokážeme užívat okamžiku a neustále se za něčím honíme. Zkusili jste si někdy jen tak sednou do přírody a na chvíli plnými doušky vychutnávat vůně okolo vás a paprsky dopadající na vaši tvář? Většině lidí to pravděpodobně přijde směšné a zbytečné. Pravda však je, že každá vteřina života, která proběhne, už se nikdy nevrátí a mi ji nikdy neprožijeme znovu. Proto je důležité si vážit maličkostí a užívat si každý okamžik naplno.uzivat si okamziku

Mnoho z nás ale nedokáže žít přítomností, jsme zaměřeni do budoucna a neustále něco plánuje. Říkáme si věty typu "až budu mít víc peněz, pojedu na dovolenou a tam si konečně odpočinu" nebo "až budu mít lepší postavu, teprve tehdy si začnu života užívat" či "až dokončím tyto povinnosti v práci, vše bude lepší". Poté se však většinou stane, že námi očekávaná lepší budoucnost nepřijde. Na dovolenou jsme neušetřili, zlepšit naši postavu se nám také nepovedlo a ani v práci se nic nezlepšilo, nic se v našem životě nezměnilo. Proto každý z nás by si měl na chvíli sednout a zamyslet se, jestli v životě dělá opravdu to, co ho dělá šťastným.

Mnoho úspěšných lidí si například jednou týdně naplánují schůzku sami se sebou a zamýšlí se nad svým životem a nad tím, zda se jejich život ubírá správným směrem. To je potřeba, abychom nežili jen povinnostmi a představou budoucnosti, která nemusí nikdy přijít. Ne každý z nás je životní optimista, a proto je pro někoho těžší být v životě opravdu šťastným. Důležité je se naučit užívat si maličkostí a každý den si najít něco, co nás potěší. Ať už je to sluníčko, které zrovna vysvitlo na obloze nebo vůně z pekárny kolem které procházíte, dobrá známka vašeho dítěte ve škole, či úsměv na tváři řidiče autobusu. Jsou to zdánlivě obyčejné věci, ale naučíte-li si jich užívat, uvidíte, že budete v životě o poznání šťastnější.

Každé ráno, když vstaneme, měli bychom mít na paměti, že tento den už znovu nikdy neprožijeme a tak ho i žít. U každé povinnosti, co musíme udělat, si položte otázku, jestli je nutnost daný úkol provést a pokud ano, neberte to jako povinnost, ale najděte si v tom něco, co vás bude bavit. Musíte se například učit a hrozně se vám do toho nechce? Jděte si sednout do hezké kavárny, objednejte si dobrou kávu a hned to půjde lépe a třeba i někoho nového potkáte. Pokud musíte doma uklidit, pusťte si k tomu vaši oblíbenou hudbu a buďte na sebe pyšní, že jste se k tomu konečně dokopali a oceňte svou práci a jak hezky váš uklizený byt vypadá. V každé naší aktivitě co děláme, můžeme hledat jak dobré, tak špatné. Tak proč se nesoustředit jen na to dobré?

Media

User registration

Pokračováním potvrzujete, že jste si přečetl/a a přijímáte naše Podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store