Navštivte krásné ledopády v České republice | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Navštivte krásné ledopády v České republice

Vyrazte se svými přáteli či rodinou za krásami českých ledopádů. I když se mohou podobat krápníkům, krápníky to nejsou. Ledopády bývají zdolávány též horolezci, zvláště pro jejich krásu a výzvu, kterou pro ně představují. České ledopády vás okouzlí svou velikostí, členitostí, ale též barevností, která je specifická díky obsažené řase. Barva ledopádů se může pohybovat od okrově červené, přes oranžovou až po bílou. A pokud nemáte přátele, kteří by s vámi na výlet za ledopády vyrazili, u na u nás na www.mevyo.com určitě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Pulčínské ledopády

Nedaleko Pulčína, části Francovy Lhoty nacházející se na Valaššku, můžete objevit barevností proslavené ledopády. Jejich zbarvení se pohybuje od tmavě oranžové až po hnědou barvu. Toto zbarvení má na svědomí řasa, která žije v částečkách ledu. Tyto řasy dokáží na jiných ledopádech vykouzlit barvu červenou, zelenou či žlutou. Pulčínské ledopády leží na území Národní přírodní rezervace Pulčín Hradisko. I když se k ledopádům nedostanete běžnou cestou, vede k nim pro turisty speciálně označená cesta, která bývá otevřena až do začátku jara. Od pulčínského infocentra se k ledopádům dostanete po žlutých cedulkách. Cesta to není zrovna snadná, ale za tu barevnou přírodní odměnu stojí. Čekají tu na vás i několikametrové rampouchy, které pomalu dorůstají a v období do konce února jsou nejvelkolepější. Základem návštěvy těchto ledopádů připomínající rozteklý karamel, je ohleduplné chování a respektování krás přírody. 

Brtnické ledopády

Další jedinečné ledopády můžete objevit v Národním parku České Švýcarsko. Uprostřed pískovcových skal na vás čekají jedinečné útvary. Svůj výlet můžete začít od zastávky Brtníky, z centra obce se vydáte po zelených značkách až do pískovcových skal. Po cestě potkáte zajímavá místa, rozcestí Šternberk, kde dříve stál barokní zámeček, Soví vyhlídku, rokle a skalní útesy. Po těchto stěnách stéká voda, z které se působením mrazu stávají ledové krápníky. Najdete jich zde neskutečné množství v mnoha barevných kombinacích. Projdete-li třemi roklemi, dostanete se postupně k Oponě, zajímavému ledopádu. Ani to nemusí být konec vaší cesty, za Oponou najdete místo zvané Velký pruský tábor či se dostat až na Brtnický hrádek. Stále ještě nejsme na konci. To nejkrásnější na vás stále čeká. Brzy potkáte Betlémskou jeskyni, ledopád Varhany a nejmohutnější ledopád Velký sloup. Takovýto výlet je dlouhý přibližně 7,5 km.

Ledopád Khumbu

I když tento ledopád neleží na území České republiky, je nutné se o něm alespoň zmínit. Je to ledopád, který představuje proveditelnou cestu k úpatí hory. A jaké? Jedná se o nepálskou stranu Mount Everestu. Tento ledopád se nachází ve výše 5486 m. n. m. jen nedaleko základního tábora. Je považován za jednu z nejnebezpečnějších fází klasické jižní cesty na Mont Everest. Ledopád se totiž rád hroutí a odpadávají z něj bloky ledu, které mohou být velké jako auto či dům. Zkušeným horolezcům trvá cesta kolem pěti hodin, nováčkům zabere i dvanáct hodin. Vhodné je přecházet ledovec brzy ráno, kdy je stále zamrzlý a slunce jej zatím nezačalo ohřívat. Mnoho osob na této cestě ztratilo svůj život. Jedná se však o jednu z úchvatností, které dokáže příroda vykouzlit.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store