Navštivte ledárium ve Špindlerově Mlýně | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Navštivte ledárium ve Špindlerově Mlýně

Hledáte inspiraci, kam s přáteli vyrazit na zajímavý výlet? Ve Špindlerově Mlýně je již více než měsíc otevřeno ledárium. Ledový chrám je pro návštěvníky k dispozici až do 31.3.2018. Proč si zajet na výlet do ledária a co zde můžete vidět?

Pro příznivce Star Wars

Ledový chrám najdete u horní stanice lanovky na Pláň ve Špindlerově Mlýně. A jak to, že ledový chrám a sochy vydrží celou zimu v dobré kondici? Uvnitř funguje klimatizace a nemusíte se bát, že byste o ledový zážitek přišli. Ledové sochy a igloo zde musí vydržet celé čtyři měsíce. Sochy vytvořili evropští sochaři a zvláště filmoví nadšenci si letošní rok přijdou na své. Představte si velké ledové igloo, které se může pyšnit ledovými postavami ze Star Wars. Najdete zde mnoho postav z těchto kultovních filmů, jeden zástupce však chybí. Zkuste hádat kdo? Ano, Darth Vader, a to ne proto, že by byl postavou temné síly, ale protože Walt Disney vlastnící autorská práva byl proti jeho vytvoření. 

Hrdinové ve Špindlerově Mlýně

V ledáriu nechybí nejslavnější postavy Star Wars, jako je princezna Leia Organa. Představitelka princezny Leiy bohužel nedávno zemřela a není jasné, kdo ji představí v dalších dílech Hvězdných válek. Nechybí ani oblíbený Žvejk, Rey, Kylo Ren či robot BB-8 a R2-D2. A co by to bylo za výstavu Star Wars, kdyby v ní chyběli Stormtroopeři, kosmická loď či raketoplán. Výstava je opravdu nádherná a všichni příznivci těchto hrdinů si jistě přijdou na své.

 

Práce na sochách

Umělci, kteří tvořili tyto ledové sochy, se drželi předlohy z fotografií, hraček, ale i vytvořených modelů. Někteří z nich měli hrdiny také v živé paměti z jednotlivých filmů. František Bálek je hlavním stavitelem ledových soch, který se tvorbou ledových soch zabývá už téměř tři století. Dobrá zpráva je, že vstupné do ledária je zdarma. Můžete ho navštívit každý den od 11:00 do 15:30. Pokud zatím nemáte s kým vyrazit, tak na u nás na www.mevyo.com určitě najdete přátele, kteří s vámi ledárium rádi prozkoumají. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store