Nejbizarnější koníčky světa | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejbizarnější koníčky světa

Rafting s nafukovací pannou

Určitě už jste viděli mnoho plavidel, na kterých se pořádali závody v raftingu. Ale co takovou nafukovací pannu? Je to vůbec možné se na něčem takovém plavit? No zřejmě ano, když i v této disciplíně se můžete stát mistry. Toto sportovní klání vymyslel Rus Dmitry a dal mu název Bubble Baba Challenge. Nejde o nic složitého. Prostě jen popadnete nafukovací pannu, se kterou se plavíte v divoké řece za podpory skandujících diváků. Jak vůbec na takový druh sportu Dmitry přišel? Když se ho ptali tak odpověděl: napadlo nás to s kamarády, když jsme byli totálně na kaši a chtěli jsme vystřízlivět z vodky.

 

Hod tuňákem

Výsledek obrázku pro hod tuňákem

Tak tento netradiční závod probíhá každoročně v Austrálii, kde si můžete hodit tuňákem. Někdo hází diskem, tak proč bychom si nemohli hodit tuňákem? To se ale bohužel nelíbilo některým lidem a tak se od roku 2008 hází gumovou maketou. Lidé jsou soutěživí a jak můžeme vidět, tak v tom v čem můžeme soutěžit se meze nekladou.

 

Běh ve vysokých podpatcích

Jste-li žena a obyčejný běh se vám zdá nudný a nezajímavý, tak vás jistě zaujme tento netradiční závod v botách na podpatcích. Každoročně se koná ve velkých městech po celém světě jako je například Paříž, Sydney nebo Amsterodam. Disciplína se v podstatě nijak neliší od normálního běhu. Jedninou podmínkou je, že vaše boty musí mít podpatky nejméně 7 cm vysoké. Vzdálenost trasy je 80 m dlouhá a konec poznáte nejspíše tak, že zde bude sedět hodně bosých žen s utrápeným výrazem na tváři. Třeba se takového závodu dočkáme i na pražských dlažebních kostkách – to by byl teprve závod.

 

Odneste si svou ženu na zádech

Tak tato disciplína je už opravdu na pováženou, jestli to mysleli vážně ti, kteří s ním přišli. Spočívá totiž v tom, že si muži naloží své ženy na záda musí je odnést ve vodě. Říkáte si že na tom přece není nic zvláštního? Tak já ještě dodám, že tyto ženy mají na hlavě helmu a jsou otočené hlavou dolů. Tak teď teprve posuďte jestli je tato soutěž normální. Disciplína vznikla ve Finsku v roce 1992 a od té doby se koná každoročně světový šampionát. Úkolem mužů je přepravit svou ženu těžkým terénem v co nejrychlejším čase. A co je úkolem ženy? Pořádně se držet a po dobu celého závodu vyset hlavou dolů a neutopit se.

 

Extrémní žehlení

Mysleli jste si, že žehlení je pouze nutná domácí povinnost? Pak vězte, že patří i mezi výlučně sportovní disciplíny. Dokonce se v extrémním žehlení pořádají i mistrovství světa. Nadšence s prknem a milovníky recese se žehličkou potkáte na skalách, zasněžených pláních nebo dokonce pod vodou.

V roce 1998 se žehliči sdružili pod vlajkou organizace Extreme Ironing Bureau (EIB), který je doteď základním kamenem vedoucího nyní již polooficiálního sportu. Velký zájem našel u Němců, kteří se podíleli na společenství „Extréme Ironing International“ – a v roce 2000 byla v Německu založená sesterská kancelář a také odnož – Eso Ironing, která kombinuje žehlení s principy meditace. Skupinu zájemců o tento koníček najdete dokonce i u nás pod názvem Extrémní žehlení CZ.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store