Nejděsivější skleněné mosty světa | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejděsivější skleněné mosty světa

Hledáte adrenalin a nebojíte se výšek? Pak jsou tyto mosty jako stvořené právě pro vás. Kromě toho vám umožní prohlédnout si a dokonce přejít některé z nejvíce neuvěřitelných světových scenérií. Od Skalnatých hor až po Alpy roste poptávka po novém rozměru ve způsobu, jakým se v krajině pohybujeme. V současné době začínají nalézat své uplatnění skleněné plošiny, chodníky či mosty, které se objevují na velkolepých místech celého světa. Tady jsou některé z nich.

Aiguille du Midi Skywalk – Krok do prázdnoty

Typ: skleněná skříň

Umístění: Chamonix, Francie

Otevřena: prosinec 2013

V nadmořské výšce 3842 m je tato skleněná krabička o tloušťce 12 mm nejvyšší atrakcí v Evropě. Podíváte se na ledovec Bossons a jako suvenýr si přinesete selfie, co vypadá, jako byste se vznášeli ve vzduchu.

Zhangjiajie Glass Bridge

Typ: skleněný most

Umístění: Zhangjiajie, Hunan, Čína

Otevřen: srpen 2016

Tento děsivý most o délce 430 m se nachází 300 m nad svěžím horským údolím a je v současnosti nejdelším skleněným mostem na světě. Aby dokázal svou bezpečnost, projelo po něm jedno vozidlo po tom, co byl jeden z jeho panelů rozbit kladivem.

Glacier Skywalk

Typ: skleněný převis

Umístění: Národní park Jasper, Kanada

Otevřen: duben 2014

Tento chodník ve tvaru písmene U vyčnívá 100 stop od skal a poskytuje návštěvníkům příležitost podívat se rovně dolů na téměř 1000 stopovou křivku v jeho nejvzdálenějším bodě. Pokud se podíváte nahoru, získáte také úžasný výhled na kanadské Skalisté hory.

Tianmen Mountain

Typ: skleněná chodba

Umístění: Zhangjiajie, Hunan, Čína

Otevřena: listopad 2011 (poslední cesta byla otevřena v srpnu roku 2016)

Přiléhající k vertikálním útesům v nadmořské výšce 1,4 km, tato chodba obsahuje tři neuvěřitelné skleněné úseky - včetně stožáru "Coiled Dragon Cliff" o délce 100 metrů. Najdete ji pouhých 85 km od skleněného mostu Zhangjiajie.

Dachstein Skywalk

Typ: převis skla

Umístění: Salzburg, Rakousko

Otevřen: červenec 2013

Tato vzdušná krajina se rozkládá ve výšce 2700 metrů, v Alpách a skládá se ze sledovací plošiny se skleněným dnem, závěsného můstku a "schodiště k ničemu" - nepřehlédnutelná vyhlídka, která nabízí dramatický pohled na ledovec Dachstein.

Ngong Ping 360

Typ: skleněná lanovka

Umístění: Ostrov Lantau, Hongkong

Otevřena: září, 2006

Tento kabinový vozík se skleněnou podlahou přináší adrenalinový výlet, když se vynoří po přístavu a zalesněných horách při 5,7 km dlouhé jízdě na obří Tian Tan Buddha. Ale možná strašidelnější je, že jedna prázdná kabina spadla v testu v roce 2007.

House on the Rock Infinity Room

Typ: skleněná tabule ve slepé uličce

Umístění: mezi Dodgevill a Spring Green, Wisconsin

Otevřena: 1985

Infinity Room vyčnívá 66 metrů od bizarního komplexu House on the Rock. Byla představena Alexem Jordanem ve čtyřicátých letech minulého století. Má 3264 oken a je vyvážena 100 metry betonu.

Haohan Qiao Bridge

Typ: skleněný závěsný most

Umístění: Národní geopark Shinjuzhai, okres Pingjiang, Hunan, Čína

Otevřen: září 2015

Asi 180 metrů nad údolím je tato struktura o délce 300 metrů nazývána "statečným mužským mostem" a ne pro nic za nic. Původně byla postavená ze dřeva, nyní má skleněné tabule o tloušťce 24 mm. Doporučujeme nejezdit sem v singlu, ale s přáteli, kteří vám dodají odvahu sklo přejít. Takové odvážlivce můžete najít i u nás na www.mevyo.com.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store