Nejděsivější skleněné mosty světa | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejděsivější skleněné mosty světa

20. září 2017

Hledáte adrenalin a nebojíte se výšek? Pak jsou tyto mosty jako stvořené právě pro vás. Kromě toho vám umožní prohlédnout si a dokonce přejít některé z nejvíce neuvěřitelných světových scenérií. Od Skalnatých hor až po Alpy roste poptávka po novém rozměru ve způsobu, jakým se v krajině pohybujeme. V současné době začínají nalézat své uplatnění skleněné plošiny, chodníky či mosty, které se objevují na velkolepých místech celého světa. Tady jsou některé z nich.

Aiguille du Midi Skywalk – Krok do prázdnoty

Typ: skleněná skříň

Umístění: Chamonix, Francie

Otevřena: prosinec 2013

V nadmořské výšce 3842 m je tato skleněná krabička o tloušťce 12 mm nejvyšší atrakcí v Evropě. Podíváte se na ledovec Bossons a jako suvenýr si přinesete selfie, co vypadá, jako byste se vznášeli ve vzduchu.

Zhangjiajie Glass Bridge

Typ: skleněný most

Umístění: Zhangjiajie, Hunan, Čína

Otevřen: srpen 2016

Tento děsivý most o délce 430 m se nachází 300 m nad svěžím horským údolím a je v současnosti nejdelším skleněným mostem na světě. Aby dokázal svou bezpečnost, projelo po něm jedno vozidlo po tom, co byl jeden z jeho panelů rozbit kladivem.

Glacier Skywalk

Typ: skleněný převis

Umístění: Národní park Jasper, Kanada

Otevřen: duben 2014

Tento chodník ve tvaru písmene U vyčnívá 100 stop od skal a poskytuje návštěvníkům příležitost podívat se rovně dolů na téměř 1000 stopovou křivku v jeho nejvzdálenějším bodě. Pokud se podíváte nahoru, získáte také úžasný výhled na kanadské Skalisté hory.

Tianmen Mountain

Typ: skleněná chodba

Umístění: Zhangjiajie, Hunan, Čína

Otevřena: listopad 2011 (poslední cesta byla otevřena v srpnu roku 2016)

Přiléhající k vertikálním útesům v nadmořské výšce 1,4 km, tato chodba obsahuje tři neuvěřitelné skleněné úseky - včetně stožáru "Coiled Dragon Cliff" o délce 100 metrů. Najdete ji pouhých 85 km od skleněného mostu Zhangjiajie.

Dachstein Skywalk

Typ: převis skla

Umístění: Salzburg, Rakousko

Otevřen: červenec 2013

Tato vzdušná krajina se rozkládá ve výšce 2700 metrů, v Alpách a skládá se ze sledovací plošiny se skleněným dnem, závěsného můstku a "schodiště k ničemu" - nepřehlédnutelná vyhlídka, která nabízí dramatický pohled na ledovec Dachstein.

Ngong Ping 360

Typ: skleněná lanovka

Umístění: Ostrov Lantau, Hongkong

Otevřena: září, 2006

Tento kabinový vozík se skleněnou podlahou přináší adrenalinový výlet, když se vynoří po přístavu a zalesněných horách při 5,7 km dlouhé jízdě na obří Tian Tan Buddha. Ale možná strašidelnější je, že jedna prázdná kabina spadla v testu v roce 2007.

House on the Rock Infinity Room

Typ: skleněná tabule ve slepé uličce

Umístění: mezi Dodgevill a Spring Green, Wisconsin

Otevřena: 1985

Infinity Room vyčnívá 66 metrů od bizarního komplexu House on the Rock. Byla představena Alexem Jordanem ve čtyřicátých letech minulého století. Má 3264 oken a je vyvážena 100 metry betonu.

Haohan Qiao Bridge

Typ: skleněný závěsný most

Umístění: Národní geopark Shinjuzhai, okres Pingjiang, Hunan, Čína

Otevřen: září 2015

Asi 180 metrů nad údolím je tato struktura o délce 300 metrů nazývána "statečným mužským mostem" a ne pro nic za nic. Původně byla postavená ze dřeva, nyní má skleněné tabule o tloušťce 24 mm. Doporučujeme nejezdit sem v singlu, ale s přáteli, kteří vám dodají odvahu sklo přejít. Takové odvážlivce můžete najít i u nás na www.mevyo.com.

 

Media

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store