Nejkrásnější ledové jeskyně světa | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejkrásnější ledové jeskyně světa

Hledáte adrenalin a jedinečný zážitek? Příležitostí pro vás mohou být nádherné ledové jeskyně, které naleznete po celém světě. Kam však může zavítat i běžný smrtelník a kam je přístup povolen jen nejzkušenějším lezcům? Nechte se prostřednictvím dnešního článku provést nejkrásnějšími ledovými jeskyněmi světa, třeba vás některá z nich opravdu okouzlí a vyrazíte na její průzkum. 

Ledové jeskyně

Ledové jeskyně jsou úžasnými přírodními zázraky, které se skrývají pod ledovci, mohou být také uměle vytvořeny, ale to už mluvíme o jiných ledových jeskyních. Některé jeskyně jsou přístupné pro veřejnost, některé ne, jelikož je v nich jen velmi obtížné pohybovat se. Mnoho z nich bylo objeveno díky neohroženým dobrodruhům. 

Ledová jeskyně Mittelallalin, Švýcarsko

Ledový pavilon (systém jeskyň) uvnitř ledovce je vytvořen tisíce let starým ledem. Nachází se v nadmořské výšce 3 500 m a nabízí také pohled na scenérii ledových soch. Ledová jeskyně skrývá jedinečný interaktivní zážitek. Můžete ji navštívit po celý rok. Kromě ledového pavilonu je Mittelallalin oblíbený jako lyžařské středisko s otáčivou restaurací, která nabízí panoramatický výhled na okolní hory. Do jeskyně se dostanete s pomocí lanovky. 

Ledovec Gorner, Valais, Švýcarsko

Druhý největší ledovec v Alpách, Gorner ukrývá některé působivé ledové jeskyně. Jeskyně byly prozkoumány profesionálním týmem, který prošel celou jeskyni. U jeskyní totiž stále hrozí riziko, že se zbortí. Fotografie zobrazuje neobjevenou krásu jeskyní. Vydat se můžete ke známému ledovci Gorner. Jeskyně jsou však bohužel těžko přístupné a není možné je navštívit.

Ledová jeskyně na Kamčatce, Rusko

Oblast, která je proslavená svým drsným klimatem a nelehkými podmínkami k životu, ale také nádhernou nedotčenou přírodou. Obklopena aktivními sopkami ukrývá ledová jeskyně jedinečnou krásu. Led je zde natolik tenký, že když venku svítí slunce, promění se jeskyně v barevnou galerii. Kamčatka je opravdu jedinečným místem, rájem vulkánů, řek, hor a vodopádů. 

Dobšinská ledová jeskyně, Dobšiná, Slovensko

Tato ledová jeskyně je nám velmi blízká a není problém ji navštívit, a to v období od května do konce září, kromě pondělků. Jeskyně se nachází v pohoří Slovenský ráj a je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO. Tloušťka ledu dosahuje až 26,5 m a činí ji jednou z nejvýznamnějších ledových jeskyní na světě. Díky připraveným schodům je prozkoumávání jeskyně snazší a stává se běžně přístupná veřejnosti. Dobšiná se nachází mezi Popradem a Rožňavou. 

Eisriesenwelt, Werfen, Rakousko

Největší ledová jeskyně světa se může chlubit délkou 42 km a najdete ji právě v Rakousku. Ledová jeskyně poskytuje vzrušující zážitky. Je snadno přístupná a prohlídky s průvodcem vám poskytnou mnoho zajímavých informací. Jeskyně Eisriensenwelt je otevřena od 1. května do 26. října. Na její návštěvu si tedy budete muset počkat do příštího roku. Místo je vzdáleno 40 km od Salzburgu. 

Mýrdalsjökull ledovec, Island

Tato jeskyně se nachází na jižní části Islandu a přináší lehce adrenalinový zážitek. Ledovec v sobě totiž skrývá aktivní sopku Katla. Vědci však pozorně činnost tohoto vulkánu sledují. Návštěva této ledové jeskyně je velmi oblíbená mezi turisty. Kochat se zde můžete arktickou krásou. Do této jeskyně je vhodné zajet v zimě a agentury na Islandu organizují vyzvedávání turistů z Reykjavíku. 

Velké čtyři ledové jeskyně, Mount Rainier, USA

Nachází se v kaskádové oblasti Washingtonu kolem Mount Rainier. Velké ledové jeskyně přitahují spoustu turistů. Na turistické stezce návštěvníci mohou obdivovat nedotčenou přírodu. Také jeskyně v ledovci Paradise kolem Mount Rainier jsou velmi působivé. Vhodným obdobím, kdy vyrazit do těchto oblastí je léto a podzim. 

Rostoucí ledová propast, Kanadské skály, Kanada

Tuto stále se zvětšující ledovou propast mohou navštívit pouze zkušení lezci. Jediná chyba by vás totiž mohla stát život.  Led zde je křišťálově čistý a jeskyně nabízí dokonalou akustiku. Ledová jeskyně zůstává zmrzlá po celý rok. Turistům jsou k dispozici výlety v okolí této jeskyně. Nachází se na hranici mezi Albertou a Britskou Kolumbií, která je vzdálena 90 minut jízdy od Calgary. 

Mendenhall, Ledová jeskyně, Juneau, Aljaška

Mendenhall ledovec, který je 19 km dlouhý, skrývá jednu z nejkrásnějších ledových jeskyní. Jeskyně se stanou opravdovým zážitkem v době, kdy roztává led a vytváří se zde vodní prameny, které proudí touto jeskyní. Tento ledovec je jednou z nejoblíbenější atrakcí na Aljašce a je velmi dobře přístupný. Navštívit ho můžete kdykoliv, jelikož v oblasti nedochází k dramatickým změnám klimatu. Prohlídky ledovce vyráží z města Juneau.

Ledová jeskyně Skaftafell, Island

Nejznámější jeskyně, která se nachází v oblíbeném národním parku Skaftafell, je opravdu překrásná. Modrý led může být viděn po silném dešti v zimě. Dokonce se zde traduje, že když se ledovec pohne jen o milimetr, zazní velmi hlasitý praskot uvnitř v jeskyni. Nejenže je to velmi oblíbená ledová jeskyně pro návštěvu turistů, ale okolní divoká příroda Islandu vás prostě okouzlí. Navštivte jeskyni přes zimní období, kdy se led nerozpouští. Do jeskyně se dostanete z Reykjavíku. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store