Nejkrásnější lyžování v Alpách | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejkrásnější lyžování v Alpách

Plánujete dovolenou v Alpách? Přemýšlíte, kam se svými přáteli či rodinou vyrazit za jedinečnými zážitky spojenými s lyžováním? Podívejte se dnes s námi, kam vyrazit za odpočinkem, lyžovačkou a krásnou přírodou do nádherných Alp. Alpy jsou rozlehlým pohořím, které nabízí luxus i cenově dostupnou dovolenou.

Čtyři údolí 

Dokonalé lyžování na vás čeká ve švýcarských Alpách v oblasti Čtyř údolí. A co vše zde můžete objevit? Kromě krásných lyžařských tratí, jejichž délka čítá dohromady 330 km, je to také převýšení 2000 m. Díky pravidelně konaným závodům Xtreme Verbier se toto místo stalo oblíbeným kotvištěm freeriderů z celé  Evropy. Lyžování je zde připravené však i pro rodiny s dětmi. Čtyři údolí nabízí velmi pestrou škálu sjezdovek a skvělá místa pro freeridery. Podle svých finančních možností zde najdete luxusní chaty i cenově přívětivé hotely, zvláště ubytovací komplexy, které vás cenově nezrujnují. Pokud byste chtěli projet celou oblast Čtyř údolí, můžete to zvládnout  za jeden jediný den, ale dá vám to pěkně zabrat. 

Arlberga, St. Anton a Lech Zürs

Hledáte kvalitní sjezdovky a jedno z nejlepších lyžování? Poté byste měli zavítat do dvou nepropojených oblastí v Rakousku, které nabízí krásné výhledy. Tyto místa však můžete obě snadno navštívit, jelikož je mezi nimi pouze půlhodinová cesta autem či autobusem. Na St. Antonu si zalyžují rodiny i freeridoví příznivci, kterým nabízí rozlehlý terén, ale i krásně upravené sjezdovky. Lech Zürs nabízí 110 km sjezdovek, které jsou propojeny. Zde si však hledejte ubytování dopředu, kapacity hotelů jsou zde záměrně upraveny, aby se dostálo tíženého komfortu i v této oblasti. Čeká tu na vás i 10 km dlouhý sjezd z Vallugy, která je nejvýše položena, až do St. Antonu. Bohužel zde nenajdete levné ubytování ani restaurace. 

Chamonix

Malebné francouzské městečko, ve kterém se v roce 1924 konaly první olympijské hry, to je Chamonix.Z České republiky dobře přístupné lyžařské středisko, které nabízí lyžování pod úchvatným Mont Blancem. Najdete zde malebné horské městečko, nádherné lyžařské sjezdovky a jedinečné horské vrcholy. Tím nejoblíbenějším je bezesporu Aiguile du Midi. Okolní lyžařské terény jsou propojeny skibusy. Ubytování přímo u sjezdovky zde nenajdete, za to překrásné výhledy na Mont Blanc a skvělé podmínky pro jízdu ve volném terénu, ano. Toužíte-li po adrenalinu, projeďte si sjezd z Vallée Blanche dlouhý 22 km spolu s horským průvodcem. 

Na Sv. Mořice

I když má Sv. Mořic (St. Moritz) přezdívku střediska pro bohaté, nenechte se zmýlit. Jde o moderní středisko, které nabízí luxus i přijatelné lyžování. Okouzlí vás zde jedinečné scenérie s vrcholy dorostlými do výšky tří i čtyř tisíc metrů. Čekají zde na vás tři lyžařské zóny s 350 km lyžařských sjezdovek. Na Sv. Mořice se dostanete dvěma lanovkami. Sjezdovky jsou zde již náročnější, jen jedna třetina z nich nese modré označení, ostatní jsou buď černé či červené. Zajet si zde můžete i těžkou trať, která patří do olympijské základny, a to z vrcholu Corviglie. Druhá zóna je blízký Corvatsch- Furtschellas, ve kterém na vás čeká přes 60 km tratí, z nichž je znovu většina z nich červená a černá. Modrých tratí je zde pouze 10 km. Zalyžovat si můžete až ve výšce 3 303 m na ledovci. Třetí části je Diavolezza nacházející se pod masivem Berniny, kde si užijí zkušení jezdci na červených a černých tratí. Pokud nemáte mezi přáteli lyžaře, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store