Nejkrásnější vánoční stromy v Evropě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejkrásnější vánoční stromy v Evropě

To, co k Vánocům neodmyslitelně patří, je vánoční strom. Ten zdobí nejen vaši domácnost, popřípadě zahradu, ale i náměstí malých vesnic, měst a metropolí. Pokud rádi cestujete za krásami vánočních trhů a nasáváte vánoční atmosféru, musíte jistě tyto velkolepě ozdobené stromy znát. Kde v Evropě však mají ty nejkrásnější vánoční stromy? Pokud budete mít během vánočních svátků dost času, můžete je zajet navštívit. 

Vánoční strom v Litvě

Vánoční strom ve Vilniusu je opravdu ohromující. Je to jeden z nejkrásnějších stromů v Evropě, ale není takovým stromem na který jsme zvyklí. Na stromě je totiž umístěno přibližně 70 000 žárovek a 900 vánočních ozdob. Tento strom lze dokonce vidět z letadla při příletu do Vilniusu. Tradičně je tento strom tvořen kovovým rámem, který nese všechna světla. S celkovou plochou 2500 metrů čtverečních je opravdu jedinečným a je skvělým místem pro dokonalou vánoční fotografii. Okolí stromu je obklopeno vánočním trhem, kde můžete nakoupit některé ručně vyráběné dárky. Svým designem je to strom opravdu jedinečný.

Řím

Řím je úžasnou destinací, kterou stojí za to navštívit během Vánoc. Město ožívá kouzelnou předvánoční atmosférou. Navštívit můžete vánoční trh na náměstí Piazza Navona. Vánoční strom v Římě je klasickým stromem, není vytvořen pouze ze světel a jeho design je více klasický. Obrovský smrk, který zdobí klasické vánoční ozdoby i světelná dekorace. Projděte se vánočním Římem užijte si osvícené ulice i jedinečný pohled na koloseum. 

Rumunský Brasov

Brasov je jedním z nejkrásnějších měst v Rumunsku a může se chlubit opravdu nádherným vánočním stromem na hlavním náměstím. Pokud jste nikdy nebyli v Rumunsku, je předvánoční čas skvělou příležitostí. Rumunské trhy ožívají v duchu Vánoc, nechybí klasické vánoční trhy a světelná výzdoba. Vánoční strom v Brasově je divoce osvícen a zaujmou vás i zvláštně vyčuhují větve stromů. 

Vánoční strom v Paříži

V Galerii Lafayette v Paříži se objevil velmi netypický vánoční strom v moderním provedení. Je umístěn na nádherném místě uprostřed světově proslulého obchodního domu. Navíc tento obchodní dům je ukázkou opravdu nádherné architektury, která se svým zlatým interiérem přímo nabízí k nasávání vánoční atmosféry. Vánoční strom je vytvořen z plastových hvězdiček, donutů, preclíků a dalších zajímavých předmětů. Nemůžeme tento strom označit za klasicky nejkrásnější, ale jedná se o jeden z nejzajímavějších vánočních stromů, které můžete vidět. 

Zajímavé vánoční stromy

Vaše děti by si jistě zamilovaly vánoční strom na londýnském vlakovém nádraží St. Pancras, který byl vyzdoben hračkami a dosahoval výšky 45 metrů. Převládaly zde hračky z Disneyových filmů. Nechyběly postavičky Mickeyho, Ariely či Dumba. I milovníci Frozen mohli obdivovat plyšovou Elzu. Tyto hračky byly po rozmontování stromu věnovány dětské charitě. Stal se tak kouzelný vánoční čin. Zajímavým vánočním stromem je také plovoucí strom v Riu de Janeiru. Ten už se sice nenachází v Evropě, ale svou mohutností plovoucí na vodě je opravdu jedinečný. Chcete-li vidět obří strom na vodě, určitě Rio de Janeiro navštivte. 

 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store