Nejkrásnější vánoční trhy v Evropě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejkrásnější vánoční trhy v Evropě

Také vás děsí představa všeho toho předvánočního shonu a tlačenic v obchodních centrech? Pokud máte chuť ještě na chvíli vypnout a užít si tu pravou vánoční atmosféru plnou voňavého punče, perníčků a blikajících světel, tak přesně pro vás právě teď nastalo to nejkouzelnější období. Pomalu ale jistě se totiž blíží čas adventu a tak se můžete vydat na některý z těch nejkrásnějších vánočních trhů, které v Evropě máme.  Často se jedná o nezapomenutelný zážitek.

 

Budapešť

budapest

Zdroj: www.ceskekormidlo.cz

Vánoční trhy, které se konají na náměstí Vörösmart, patří mezi ty nejstarší a zároveň i ty nejkrásnější, které můžete v Evropě navštívit. Letos jsou pro návštěvníky otevřeny již od 11. Listopadu. Těšit se můžete jak na tradiční ukázku lidové tvorby a nezapomenutelnou vůni svařeného vína tak i na tradiční vrstvený dort s ořechy, švestkami a mákem.

Pro děti je připraven pestrý program, takže ani své malé nezbedníky nemusíte nechat doma ukousat se nudou. Mohou si vyzkoušet pečení perníčků, výrobu svíček nebo si užít představení loutkového divadla. Pokud však ani jedna z variant děti neosloví, zkuste je vytáhnout na bruslařskou show. V zimě se totiž Budapešť promění v jedno z největších městských kluzišť v Evropě.

 

Berlín

berlin

Jestli někdo dokáže navodit kouzelnou atmosféru Vánoc, pak jsou to bezpochyby Němci.  Na výběr tak máte z 60 vánočních trhů! Ty hlavní začínají už 21. Listopadu a už dopředu vám můžeme slíbit, že to všude kolem bude vonět po pražených mandlích a horké čokoládě. Pokud si však hlídáte štíhlou linii, nemusíte se bát, přijaté kalorie můžete hned spotřebovat bruslením. Náměstí na Alexanderplatz se totiž promění v jedno velké kluziště, takže si nezapomeňte vzít brusle sebou. Letos zde navíc „vyroste“ i neobvyklá vánoční pyramida, kterou rozsvítí na 5000 světel. Pro milovníky dobrého jídla je pak skoro až nutností návštěva trhů na Gendarmenmarkt. Okusit tady totiž můžete jak typické vánoční dobroty, tak i pokrmy michelinských kuchařských mistrů.

 

Drážďany

drazdany

Zdroj: www.tipvanoce.cz

Tyto vánoční trhy by si neměli nechat ujít milovníci tradic. Právě v Drážďanech totiž už od 24. listopadu můžete navštívit jedny z nejstarších vánočních trhů, které se konaly již v roce 1434. Ty hlavní pak můžete najít v samotném srdci Drážďan na náměstí Striezelmarkt.

Děti zaručeně nezklame okouzlující doprovodný program či pohádkový hrad a dospělí se mezitím mohou pokochat výrobou lužických látek s modrotiskem, anebo si rovnou zajít koupit něco malého na památku – třeba tradičního malého kominíka ze sušených švestek.

 

Vídeň

viden

Zdroj: www.milujivanoce.cz

Na vánoční trhy Christkindlmarkt jste se mohli vydat již 12. Listopadu. Hned na začátku vás přivítá brána, která je zdobená svícemi a celou atmosféru pak dokreslí vůně pravého punče a zvuky oblíbených rakouských koled, které zní na každém kroku. Nakupovat suvenýry, ozdoby na vánoční stromek, dobroty, ale i vánoční dárky můžete ve více než 150 prodejních stáncích. Návštěvníci se také mohou klouzat na bruslích na dvou velkých ledových plochách a četných stezkách vedoucích přes park. Mimoto lze na této ledové ploše vyzkoušet i curling.

 

Kodaň

kodan

Zdroj: www.profimedia.cz

Trošku netradiční pojetí pak nabízí vánoční trhy v Kodani. Honosí se totiž hned několika „nej“ – jsou to jedny z největších trhů, které se zároveň konají v tom nejstarším zábavním parku v Evropě. Už od 19. Listopadu se proto můžete pokochat jak atmosférou krásně osvětlených stromů, tak i stánky s místními výrobky, jako je například tradiční kodaňský porcelán nebo dřevěné panenky. Krom všudypřítomných zábavních atrakcí, kde nechybí horské dráhy ani ruské kolo, si pak můžete aktivně odpočinout při bruslení na zamrzlém jezeře. Místní trhy tak ocení určitě i děti.

 

Doufáme, že se vám náš výčet adventních trhů líbil a rozhodnete se alespoň jeden z nich navštívit, jedná se opravdu o krásné předvánoční akce, na které budete mít určitě hezké vzpomínky, zvlášť když sebou vezmete ty jenž máte rádi. Pokud by však vaši známí neměli čas, ať už kvůli práci nebo něčemu jinému, nezoufejte. Parťáky i na takovéto akce můžete najít na www.mevyo.com a užít si tak vánoční atmosféru trhů naplno a ještě u toho poznat nové přátelé.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store