Nejlepší aktivity na pálení kalorií | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejlepší aktivity na pálení kalorií

Pokud chcete být v kondici, ale zneklidňuje vás cvičení v posilovně, neboť jste typ, který nemá rád bouchání závaží nebo puštěnou hudbu při cvičení, určitě se najde celá řada pohybových aktivit, které můžete provozovat i mimo tělocvičnu a při kterých budou vaše kalorie mizet. Je důležité, vybrat si aktivitu, kterou byste si užívali a pak s chutí do toho. Nabízíme vám některé sportovní činnosti, při kterých spálíte velké množství kalorií.

Plavání

Kromě toho, že při tomto pohybu spálíte velké množství kalorií (zhruba 800 kalorií za hodinu), nebudete zatěžovat vaše klouby. V letním období se dá provozovat venku, takže kromě zdravého pohybu budete mít i dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Na podzim a v zimě si můžete v plaveckém bazénu snadno změřit, jakou vzdálenost jste uplavali a své hranice stále posouvat.

Jogging a běh

Jogging je zlatá střední cesta mezi chůzí a intenzivním během. Při intenzivním běhu spálíte v průměru kolem 950 kalorií za hodinu, u joggingu sice trochu méně (kolem 600), ale vydržíte déle. Nemusíte běhat rychle, postačí rovnoměrný poklus po určitý časový interval. Je to pohyb pro radost i na pohodu. A ať už jste zkušený běžec nebo začátečník, správné protahování vám zajistí prevenci před zbytečným zraněním svalů.

Tenis

Tenis je skvělým tréninkem pro pálení kalorií, spálíte zde v průměru 653 kalorií/hod. Pokud však máte problémy s koleny či kotníky, raději se do něj nepouštějte. Tato sportovní aktivita zahrnuje celou řadu sportovních aktivit, sprint nevyjímaje. Pokud chcete z tenisu vytěžit maximum, hrajte singl. Během hry budete mít více prostoru pro sebe.

Cyklistika

Cyklistika je jednou z nejpopulárnějších aktivit a skvěle svědčí i pálení tuků - při jízdě na kole spálíte kolem 800 kalorií za hodinu, což je slušné. Cyklistice se mohou věnovat i méně zdatní a své tempo pomalu zvyšovat. Kromě pálení kalorií je prokázáno, že pravidelná jízda na kole snižuje riziko kardiovaskulárních chorob až na polovinu.

Fotbal

Tento druh pohybu kombinuje chůzi, klus i sprint. Velké rozměry hrací plochy znamenají spoustu místa pro pohyb. Navíc fotbal nemusíte hrát jen na fotbalovém hřišti. Zkuste si najít vhodný prostor třeba i na louce za domem. U fotbalu spálíte kolem 600-900 kalorií za hodinu, aktivnější hráči spálí pochopitelně více než ti pasivní.

Lední hokej

Ve větších městech najdete krytou arénu s ledovou plochou, takže se tomuto sportu můžete věnovat téměř celoročně. Kluziště je vynikající místo pro trénink, při kterém se střídají různé druhy aktivit. Rekreačním hokejem se zabývá celá řada lidí, takže určitě najdete někoho, kdo bude ochotný si s vámi zahrát. Množství spálených kalorií je stejné jako u fotbalu.

Bojová umění

Bez ohledu na to, zda cvičíte karate, judo, taekwondo nebo jiné bojové umění, nemůžete nic zkazit. Každá aktivita, která vás rychle a různými způsoby rozpohybuje, vám pomůže spalovat kalorie. Nezapomeňte, že se nemusíte učit žádný druh bojového umění za účelem boje. Při tréninku bojových umění spálíte zhruba od 500 do 1000 kalorií za hodinu.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store