Nejlepší ledové hotely na světě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejlepší ledové hotely na světě

Koho by to napadlo, ale dnes můžete běžně přespat i v ledových hotelech. Chtěli byste něco takového zažít? Pokud ano, nechte se inspirovat dnešním článkem a vyrazte se svými přáteli pro jedinečný zážitek. Konstrukce ledových hotelů jsou zpravidla vytvořeny pouze z ledu. Ledové hotely jsou chladné, ale teplo vám vynahradí svou tvůrčí vybaveností. Nyní je ideální čas na to vyrazit za dobrodružstvím do ledových hotelů či si svou dovolenou zde naplánovat. 

Hotel Kakslauttanen, Iglú vesnice

Návštěvníci Iglú vesnice Kakslauttanen ve Finsku si mohou vybrat mezi skleněným či sněhovým iglú. Sněhové iglú nabízí klidné a tiché ubytování a je skvělým útočištěm od ledového vnějšího světa, zatímco skleněné iglú s úžasným tepelně odolným mrazuvzdorným sklem poskytuje krásný výhled na hvězdnou oblohu. Hosté si mohou projít sochařskou galerií ledových soch a vyzkoušet si sáhnout na toto chladné dílo či si vyžádat jedinečnou osobní sochu, která ozdobí jejich iglú. Děti mohou navštívit  Santa's Resort, kde mohou zavítat do domu Santa Clause,  popíjet horké nápoje, ochutnat zázvorové sušenky s elfy a spřátelit se s místními soby. Pro skutečně severské zážitky si projeďte také zdejší sáňkařskou dráhu. Ideální čas pro návštěvu je od konce prosince do konce dubna. 

Sněhová vesnice

Sněhová vesnice v Montrealu má potenciální přilákat kdejakého dobrodruha. Hosté zde mohou zůstat v polárním iglú nebo v jednom ze standardních ledových apartmánů a užívat si "ledových" lázní pod hvězdami s koktejlem v ruce. Děti si zamilují klouzání po ledových plochách. Dospělí si zase mohou vychutnávat řadu akcí, které se zde připravují, včetně ohňostroje. Skuteční ledoví fanatici by si měli dopřát jídlo v ledové restauraci, kde budou sedět v ledových židlích jíst z hladkých ledových stolů. Ti, kteří mají už dost ledu, si mohou vychutnávat filmy a komediální noci ve vyhřívané kupoli "Ice-Breaker". Navštivte tuto vesnici od ledna do konce března. 

Ledový hotel

Ledový hotel na vás čeká v Rumunsku. Uhnízděný v horském údolí postavený na zmrzlém ledovcové jezeře. Hosté si mohou vybrat z pobytu v některém z pokojů hotelu nebo požadovat vlastní soukromé iglú v blízkosti hotelu. Po zahřátí rukou u blikajícího ohně po ledovém spánku si hosté mohou dát oběd v restauraci Chalet Balea Lac, která podává tradiční transylvánské a rumunské pokrmy. Hotel nabízí obvyklé zimní aktivity, jako je lyžování, snowboarding a bruslení, ale také zajišťuje sněhové koule pro speciální soutěže a bowling.

Sněhová vesnice, Finsko

Návštěvníci mohou vjet na sněžném skútru do této zimní krajiny divů, kompletně se zaoblenými sněhovými tunely, zářícími barevnými světly a zdobenými nádhernými ledovými dekoracemi a vzory. Pro noční spánek bez mrazu má Snow Village sruby,  také včetně třípatrového "zámku", který je vzdálen méně než 2 míle od ledové vesnice. Vzrušující aktivity zahrnují večerní vyjížďku, měsíční safari, účast na tradičním ceremoniálu Lappish nebo zkouška adrenalinu na Ice Kartingu (vozidla na ledě). Pro absolutní zimní relaxaci doporučujeme pronajmout si gondolovou saunu, kde si mohou až čtyři hosté vychutnat dvě hodiny v teplé sauně. Přijde vám zvláštní spojení gondolová sauna? Opravdu je to sauna vypadající jako lanovka ze dřeva, ve které sedíte, saunujete se a vychutnáte si výhled na okolní hory. Není to šílené? Navštivte toto místo od prosince do dubna. 

Ledový hotel, Švédsko

Jeden z nejznámějších paláců pod nulou na světě je švédský Ledový hotel, postavený ze zmrzlé vody řeky Torne. Hosté mohou začít svůj pobyt tím, že si zajistí jízdu do hotelu prostřednictvím saní taženými psi nebo sněžným skútrem. Překvapivě teplé postele jsou ledové bloky pokryté kožešinou ze sobů. Během dne mohou hosté prozkoumat jedinečnou světelnou expozici o výstavbě Ledového hotelu nebo si užít výlet do zmrzlé divočiny na koni, aby viděli polární světla. V hotelových restauracích se podávají jídla na ledových deskách. Navštívit Ledový hotel ve Švédsku můžete během celého roku. 

Eskimska Vas, Slovinsko

Tato slovinská Eskimo vesnice je ideální pro zimní dobrodruhy. Do vesnice se dostanete lanovkou. Pak se můžete odměnit popíjením horkých nápojů v iglú baru nebo si vychutnat tradiční slovinskou klobásu. K dispozici je zde snowbiking, kola, která mají lyže místo kol, snowtubing či sáňkování. Po pobytu venku jsou pro vás připraveny iglú se zasněženými postelemi pokrytými ovčími kůžemi. 

Hotel de Glace

Nachází se jen pár minut od centra města Quebec, třpytivý hotel de Glace nabízí 44 pokojů a neuvěřitelný pohled na ledové umění. Po příjezdu do hotelu jsou hosté přivítáni ledovým ciderem podávaným na ledových stolech. Naštěstí je zde spousta teplých přikrývek, které jsou připraveny na ledových lehátcích. Hosté zde mohou navštívit ledový workshop, kde si vytvoří vlastní sklenici na koktejl. Doporučujeme si pronajmout luxusní apartmá s jedinečným nábytkem, vlastním krbem a soukromými lázněmi. Hotel je možné navštívit od ledna do března. Pokud jste nenašli nikoho, kdo by s vámi chtěl přespat v zimním hotelu, zkuste to u nás na www.mevyo.com a jistě najdete spoustu otužilých odvážlivců.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store