Nejlepší sjezdovky světa | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejlepší sjezdovky světa

Jste-li milovníky zimních sportů, především lyžování a snowboardingu, jistě vás zajímá, kde můžete se svými přáteli objevovat ty nejkrásnější a nezajímavější zimní střediska na světě. Preference každého lyžaře jsou jistě trochu odlišné, ale tato zimní střediska zajišťují opravdu jedinečný lyžařský zážitek a kvalitní povrch. Vydejte se objevovat zahraniční zimní střediska a jejich ojedinělé sjezdovky. 

Italská střediska

Začneme v Evropě, přece jen jsou nám evropské sjezdovky bližší nejen na dojezd, ale často i finančně. Val di Fiemme je pro české turisty velmi známé. V tomto středisku najdete různé typy sjezdařských terénů. Středisko je vhodné i pro snowboardisty, na které zde čekají speciální sjezdovky a 150 tratí pro běžkaře. Se zakoupením skipasu zde získáváte také vstup do bazénu či na bruslení, noční lyžování a skibus. V tomto areálu můžete najít ubytování za přijatelnou cenu. Jedinečným zážitkem je lyžování na lyžařském okruhu Sella Ronda. Sella Ronda nabízí lyžování na 250 sjezdovkách a přepravování s pomocí 170 lanovek a vleků. Délka sjezdových tratí je skoro 400 km. Kolem horského masivu Gruppo del Sella je vytvořena lyžařský okruh, který nabízí různorodé lyžování a jedinečné výhledy. Zajet si alespoň jednou za život zalyžovat na Sella Rondu by mělo patřit do základního lyžařského kánonu. 

Rakouské sjezdovky

Lyžování u ledovce Hintertux je nádherným zážitkem. Oblast Zillertal 3000 je tvořena třemi skiareály, které zahrnují i rakouský ledovec. Zde můžete lyžovat celoročně ve výšce nádherných 3200 m. Pokud byste sečetli délku všech zdejších sjezdovek, dostali byste se na číslo 140 km. Toužíte-li po upravených sjezdovkách či jste příznivci zimních výletů, pro které je zde připraveno 250 km pěších tras, určitě toto středisko navštivte. Pro milovníky adrenalinu je zde připravena i jedna z nejprudších sjezdovek Rakouska, která nese výstižný název Harakiri. Chcete si zkusit projet sjezdovku, na které se každoročně koná závod Světového poháru a aspoň na chvíli se cítit jako opravdový závodník? Zajeďte si do Kitzbühelu, které je i díky této sjezdovce proslavené. Snowboardisti mohou trénovat ve snowboardové aréně, na lyžaře čekají upravené sjezdovky a možnost projet i ostatní střediska Kitrzbüelských Alp. Stačí si zakoupit komplexní skipas. 

Lyžování ve Francii

Mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější lyžarskou oblast patří i Trois Vallées ve Francii. Tři údolí zahrnují neskutečných 610 km sjezdovek. Lyžovat se zde dá až 8 měsíců v roce na sjezdovkách všech typů obtížnosti. Zakoupit zde můžete skipas určený pro vstup do jednoho střediska, ale také komplexní skipas. Terén zvolíte vždy podle toho, zda s vámi jede začátečník či pokud jedete jako skupina zkušených lyžařů.  Tři údolí nabízí nádherný pohled na horský masiv a skvěle připravený povrch.

Švýcarský Zermatt

Nikde jinde v Alpách se nedostanete lanovkou tak vysoko, a to do výšky 3 900 m. Zalyžovat si pod vrcholem Matterhornu může být snem mnoha z nás. Užívat si budete nádherné scenérie a skvělé sjezdovky, které se mohou pyšnit svou délkou. Z Klein Matterhornu si můžete zalyžovat až 17 km s převýšením 2 300 m. Pravdou je, že to není středisko levné, možná proto si ho Češi zatím příliš neoblíbili. Nikde se vám však nenaskytne tak nádherný pohled na Matterhorn a jedinečný zážitek z lyžování pod touto horou.

Whistler, Kanada

Město vzdálené 120 km od Vancouveru, to je Whistler. Zde můžete spatřit dvě velkolepé hory, a to Whistler a Blackcomb. Tyto dvě hory a oblasti k nim přilehlé tvoří dohromady největší zimní středisko na západní polokouli. Na návštěvníky zde čeká 200 sjezdovek, z nichž nejdelší měří 11 km. Whistler vás jistě okouzlí svou atmosférou, ale připravte si dostatek peněz, ceny tu totiž nejsou vůbec nízké. Za nejlepšími sjezdovkami světa rozhodně nevyrážejte sami, u nás na www.mevyo.com se jistě najde mnoho lyžařů, kteří rádi vyrazí s vámi.

Park City, Utah, USA

Místo, o kterém se přezdívá, že zde mají nejlepší sníh na světě, je prý totiž dokonale suchý. Město Park City se dokonce umístilo na žebříčku dvaceti nejkrásnějších měst Ameriky, už proto jej stojí za to navštívit. Toto městečko bylo v minulosti téměř odsouzeno k záhubě. Dříve se zde těžily cenné kovy, ale od 50. let minulého století to bylo město duchů. Až poté zde bylo otevřeno středisko, které město zachránilo. Nyní sem jezdí téměř 1 500 000 lyžařů ročně. Díky tomu, že Utah leží blízko Pacifiku, ze kterého často přicházejí srážky, nabízí městu jedinečný sníh. Poté mraky totiž putují přes kalifornské hory a suché vnitrozemí, které je připraví o část vlhkosti. Na první hory mračna narazí až zde. Díky tomu zde napadne tolik prašanu, který je dokonale lehký a ideální pro lyžování. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store