Nejnetradičnější sporty na světě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejnetradičnější sporty na světě

Jakmile se řekne slovo"sport", ne každý se tváří nadšeně. Pojďte se však s námi podívat, jaké netradiční sportovní disciplíny se ve světě provozují.

Extrémní žehlení (Extreme Ironing)

Podle Extreme Ironing Bureau je to "nejnovější nebezpečný sport", který spojuje vzrušení z extrémní outdoorové aktivity s uspokojením z dobře vyžehlené košile. Vznikl v Anglii a je nyní celosvětovým fenoménem.

Cheese Rolling

Každým rokem se z vrcholu Cooperova kopce poblíž Gloucesteru v Anglii posílá kolo dvojitého Gloucesterového sýra a žene se po něm stádo konkurentů.

Kaninhop (Bunny Jumping)

Za tuto disciplínu vděčíme Švédům. Jejich vycvičení králíci skáčou přes překážky.

Podvodní hokej (Octopush)

Jak již název naznačuje, hra se hraje pod vodou. Je to tedy sportovní disciplína, při níž hraje velkou roli kapacita plic.

Cardboard Tube Dueling

Podle oficiálního prohlášení Ligy pro boj s kartonovými trubkami byl tento sport založen proto, že lidé potřebují více způsobů, jak si hrát. A boj s lepenkovým mečem je ohromná zábava.

Moustache Growing

Ve srovnání s jinými sporty na tomto seznamu je klidný. Ale neříkejte žádným vážným pěstitelům knírku, že nejsou legitimní sportovci.

Fretka v kalhotách (Ferret Legging)

Myslíte si, že fretky jsou roztomilé? A co fretky v kalhotách? A co dvě fretky v kalhotách? Cílem tohoto sportu je skutečně držet je tam co nejdéle. Světový rekord byl ve skutečnosti přes 5 hodin, bez spodního prádla.

Bossaball

Tato zábavná hra je kombinací fotbalu, gymnastiky a volejbalu. Vymysleli ji ve Španělsku a hraje se na obrovské nafukovací trampolíně, na níž můžete na míč dosáhnout jakoukoli částí těla.

Velbloudí wrestling

Lidé rádi zápasí v jakémkoli druhu sportu a s čímkoli. Do zápasení začlenili dokonce i velbloudy. Přestože tato zvířata nejsou příliš bojovná, zkuste poblíž postavit velbloudí samici...Všechno je o motivaci. Pokud vás netradiční sporty zaujaly, třeba v naší aplikaci najdete někoho, kdo je s vámi rád zkusí.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store