Nejpodivnější muzea na světě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nejpodivnější muzea na světě

Když se chystáte navštívit nějaké nové místo, je vždy dobré zjistit, zda se zde nenachází nějaké muzeum. Většina z nás je zvyklá na vlastivědná či různá historická muzea. Existují však muzea, která jsou opravdu bizarní a mohou ve vás vyvolat opravdu smíšené pocity. Nabízíme některá z méně známých muzeí, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.

Muzeum penisů, Island

Islandské phallologické muzeum obsahuje obrovskou sbírku penisů od mnoha různých druhů savců (včetně lidí). Je to jediné muzeum svého druhu na celém světě.

Muzeum kondomů, Thajsko

Thajsko je jedním z největších světových výrobců kondomů, takže je přirozené, že jim bude věnováno i muzeum. Muzeum má kondomy z každé éry jejich vývoje.

Muzeum psích obojků, Anglie

Psi provázejí lidstvo už tisíce let a není divu, že najdeme i muzeum psích obojků. V tomto anglickém muzeu se nachází více než stoletý historický vývoj psích doplňků.

Mütter Museum, Filadelfie, USA

Muzeum Mütter je lékařské muzeum, které obsahuje soubor lékařských zvláštností a neobvyklých artefaktů. Pokud máte silný žaludek a lákají vás bizarní lékařské divy, muzeum je pro vás jako stvořené.

Muzeum hořčice, Wisconsin, USA

Věděli jste, že existuje i muzeum hořčice? V tomto muzeu naleznete více než 5 624 druhů hořčice ze všech 50 států USA a z více než 70 zemí světa. Samozřejmě má i automat na výrobu hořčice.

Muzeum zvláštností, Texas, USA

Toto muzeum zobrazuje žertíky a veškerý obsah uvnitř je zcela prapodivný. Sbírání nejzvláštnějších věcí světa dalo vzniknout sbírce, která ve vás vzbudí zvědavost.

Podvodní muzeum, Cancun, Mexiko

Toto muzeum pod vodou lze spatřit jako potápěč nebo pomocí šnorchlování. Sochy jsou vyrobeny tak, aby se na nich dařilo mořským živočichům.

Muzeum UFO, Nové Mexiko, USA

Toto muzeum popisuje události kolem mimozemské havárie v červenci 1947 a pokusy vlády o jeho utajení. Dozvíte se zde informace, které jsou před zbytkem světa drženy v tajnosti.

Museum of Jurassic Technology, Kalifornie, USA

Muzeum Jurassic Technology je muzeum, které návštěvníkům předkládá spoustu informací a exponátů a pak jim umožňuje, aby rozhodli, co je pravda a co není. Uvidíte zvláštní, až hrůzu nahánějící exponáty z různých koutů světa a můžete posoudit, jestli se jedná o fikci, nebo jestli daná věc opravdu existovala.

Muzeum upírů, Francie

Le Musée des Vampires se věnuje studiu upírů v naší kultuře po celou historii i současnost. Naleznete zde i autogramy každého herce, který kdy hrál jako Drákula.

Muzeum sexu, Amsterdam, Nizozemsko

Toto muzeum je pouze pro dospělé a jak již název napovídá, je věnováno sexu. Je plné obrazů, fotografií, soch a dalších memoriálů, od řeckých a římských bohů až po historické postavy.

 

Muzeum odpadků, Connecticut, USA

Nejde o nic jiného než o muzeum odpadků. Nachází se zde takové unikáty, jako například Trash-o-saurus - dinosaurus vyrobený z odhadovaného množství odpadků, které průměrný člověk vyprodukuje každý rok. Muzeum má také obrovskou hromadu odpadků a detailní výstavu o tom, jak se odpadky zpracovávají.

Muzeum cirkusu, Baraboo, Wisconsin, USA

Jediné, co je lepší, než jít do cirkusu, je jít do muzea cirkusu. Toto místo ve Wisconsinu nabízí pohled na historii cirkusu, památky a artefakty z minulých cirkusů.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store