Nepromarněte svou šanci a připravte se správně na pracovní pohovor | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Nepromarněte svou šanci a připravte se správně na pracovní pohovor

31. October 2017

Čeká vás v blízké době pracovní pohovor? Nestresujte se a raději se na něj pečlivě připravte. Jde přeci jen o konverzaci mezi dvěma lidmi a i když víte, že je pro vás důležitou, neměl by vás stres naprosto pohltit. Dostatečná a včasná příprava vám může velmi prospět, pomoci předvídat některé situace a zachovat klid. Připravte se na pracovní pohovor včas a dejte tak svému úspěchu větší šanci. 

Přijďte včas!

První věc, která je na pracovním pohovoru nesmírně důležitá, je první dojem a s ním je spojeno i to, jestli přijdete včas či dříve. Lepší je přijít samozřejmě o pár minut dříve (ne však o dvacet minut). Nikdy nevíte, co se vám po cestě může stát, jestli nebude mít firma zapeklitý vchod, apod. Raději vyrazte z domova dříve a na pracovní pohovor přijďte včas. 

První dojem 

To, že se váš budoucí zaměstnanec snaží nedat na první dojem, mu nepomůže . První dojem je první dojem. Vždyť to, jak se nám člověk poprvé představí v nás zanechává největší stopu. Proto kromě včasného příchodu volte také vhodné oblečení, které by mělo být decentní, ne vyzývavé a čisté. Dbejte především na čistou obuv a klidně si kvůli pracovnímu pohovoru kupte i nové kalhoty či košili. Pokud budete dělat pohovor na místo kreativní, ve kterém se hodí spíše oblečení zajímavější s designovým nádechem, můžete zvolit i takový typ oblečení. Jde o to, abyste zvolili vhodně a správně.

 

Pozdrav a podání ruky

Personalista, který s vámi provádí pohovor, dokáže již podle otevření dveří, pozdravu a způsobu, jakým mu podáte ruku hodně vyčíst. Snažte se být přirození, myslet na to, že žijete jen jednou a šancí budete mít mnoho a že nemá cenu se nadmíru stresovat. Navíc, co se má stát, stane se. 

Co víte o firmě?

Na pohovor je samozřejmě nutné připravit se také, co se týče znalostí. Nejenže budete prezentovat své znalosti, dovednosti a jazykový projev, ale i to, co o firmě víte. Připravte se na možné otázky, které přijdou, kterými vás personalista vlastně zkouší, zda jste se na pohovor dostatečně připravili, jak jste poctiví a pracovití, samozřejmě i to, že vás zajímá místo, ve kterém budete v budoucnu pracovat. 

Zakládejte si na slušném chování

To, co umí udělat velký dojem, kromě znalostí o firmě a vaší vizuální stránky, je také vaše slušné chování. Do místnosti vejděte bez žvýkačky a s vypnutým mobilním telefonem. Při pohovoru se nedívejte často na hodinky, to může působit velmi nevychovaně a tak, že vás pohovor ani nezajímá. Při pohovoru neskákejte druhému do řeči, pokud se vám to stane, jemně se omluvte. Nebuďte nucení, příliš se nesmějte a nevyšilujte. Snažte se působit přirozeně. Co se týče finančního hodnocení, to je otázka, kterou by první měl položit personalista. 

Co vás u pohovoru může překvapit?

U pohovoru na vás čeká řada běžných, ale i specifických otázek. Nenechte se překvapit. Kromě klasických otázek jako: Proč se ucházíte o práci právě zde?, Proč odcházíte ze svého předešlého zaměstnání?, to mohou být i otázky typu: Proč bychom právě vás měli vybrat na tuto pozici?, Jaké jsou vaše profesní cíle?. Zůstaňte v klidu a promyslete si nejen to, co již víte, ale přemýšlejte i o své budoucnosti a profesi, proč ji chcete vykonávat a za jakých podmínek. To může pomoci i vám uvědomit si, zda o danou pozici opravdu stojíte. Přejeme hodně štěstí u pracovního pohovoru!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Media

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store