Netradiční zimní sporty | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Netradiční zimní sporty

Lyžování, běžky či lední bruslení patří v zimních měsících mezi oblíbené sporty. Jenže občas má člověk chuť zažít něco nového. Udělali jsme menší průzkum toho, co netradičního se dá v zimě podniknout. Následující zimní aktivity vám zaručeně rozproudí krev v žilách.

 

Snowkitting

snowkitting

Zdroj: www.lucnibouda.cz

Pokud jste se vždycky chtěli naučit létat, ale vaše okolí vám neustále opakovalo, že bez křídel a zobáku to prostě nepůjde, nezoufejte. Právě teď jim totiž můžete dokázat, jak šeredně se celou tu dobu pletli. Stačí mít doma snowboard a dostatečně velkého draka, se kterým se pustíte po větru. Sportovní drak na kitting se řídí dvěma případně čtyřmi šňůrami a i když celá jízda vypadá vcelku pohodově, nenechte se zmýlit. Snowkitting je nebezpečný sport. Vítr si s vámi totiž velmi rád pohraje, pokud mu k tomu dáte příležitost.

 

Fat bike

fatbike

Zdroj: www.singletracks.com

Aneb projeďte se na „tlusťochovi“. Ne, opravdu si z vás neutahujeme. Pod touto nelichotivou přezdívkou se skrývá speciální druh kola, se kterým můžete brázdit široké pláně i v metrových závějích. Díky neobvykle širokým gumám je totiž vhodný na jízdu i v tom nejnepřístupnějším terénu. Takže ta troška našeho sněhu (který snad již brzy napadne) pro něj nepředstavuje žádnou velkou výzvu. Druhou skvělou věcí na tomto kole je i to, že ho nemusíte využívat pouze v zimních měsících. Poradí si totiž jak s arktickým terénem, tak i s pouštními dunami a tak je tahle kráska ideálním parťákem pro jakékoli místo, kam si usmyslíte jet.

 

Jachting na ledě

iceyachting

Zdroj: cdn.sailingscuttlebutt.com

Milujete plavbu na jezerech a rádi se necháváte na své jachtě unášet větrem, ale jakmile přijde zima a jezera zamrznou, tak zábava končí? Nezoufejte, protože plachtit se dá i v zimě. Stačí se podívat do Polska. Místní nadšenci se natolik zamilovali do plachtění, že se ho nechtěli vzdát ani v průběhu zimních měsíců a tak když se jezera severovýchodního Polska proměnila v obrovské ledové plochy, připevnili na trup lodi speciální nože a vyrazili. Zní to bláznivě? Možná trošku. Není to však moderní výstřelek. Lodě se tímto způsobem používaly již v 17. Století v Nizozemsku. Dnes je dokonce možné pořídit si loď, která je speciálně navržena pro jízdu na ledě a více než klasické lodi se podobná kajaku s plachtou.

U nás si lední jachting můžete vyzkoušet třeba na Lipně. Díky své nadmořské výšce totiž Lipenská přehrada nabízí skvělé podmínky od prosince až do března. Navíc který milovník adrenalinu by se nechtěl hnát rychlostí až 100 km/h a přitom mít možnost kochat se tou kouzelnou zimní krajinou.

 

Heliskiing

Mnoho z nás to vidělo ve filmech a každý milovník zimy o tom sní, avšak jen pár to zažilo na vlastní kůži. O čem je řeč? … Zasněte se spolu s námi.

Je brzo ráno a nad siluetou horských masivů, které se koupou v paprscích vycházejícího slunce, se znenadání objeví helikoptéra. Z ní vyskočí zachumlaná postava na lyžích nebo snowboardu a za doprovodu rockové hudby se pustí ze svahu do míst, kam předtím nevkročila ani noha.

heliskiing

Zdroj: www.whitesaddlecountryinn.com

Přesně toto je Heliskiing tak jak ho známe z televize. V Evropě není tento extrémně náročný (a také poměrně drahý) sport příliš běžný, na většině míst je dokonce zakázaný a tak vyzkoušet si ho můžete pouze v pár vybraných alpských střediscích (například Zermatt a Livigno). Další místa, kde je možné Heliskiing zažít jsou Kanada nebo třeba Austrálie, kde je tento druh sjezdu poměrně běžnou záležitostí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store