Objevte 10 nejkrásnějších pláží Evropy | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Objevte 10 nejkrásnějších pláží Evropy

Milujete cestování a jsou vaším oblíbeným bodem zájmu pláže? Rádi prozkoumáváte úchvatná pobřeží? V Evropě existuje několik neuvěřitelných pláží, které vás okouzlí na první pohled a dají vám možnost prozkoumat podmořské zázraky přírody. Ať už jsou to známé destinace nebo tajné pláže, vzbudí ve vás obdiv, lásku k moři a divočině, která je obklopuje. Objevte některé z nich prostřednictvím dnešního článku.

1. Pláž Oludeniz, Turecko

Oludeniz, překládáno jako "Mrtvé moře", je přírodní rezervací modré laguny, která vás okouzlí na první pohled. Patří mezi jednu z pěti nekrásnějších pláží světa, díky jejímu umístění a azurové barvě vody. Užívat si zde mohou i milovníci adrenalinových sportů. Paragliding je zde velmi běžnou aktivitou. 

2. Pláž Navagio, ostron Zakynthos, Řecko

V roce 1980 se jedna loď plavila až příliš do vnitrozemí z důvodu bouřlivého počasí a s tím spojené špatné viditelnosti. Doplula až na tuto pláž, kde stojí dodnes. Proto tato pláže nese přízvisko "Shipwreck", česky "Vrak lodě". Pláž je přístupná lodím a každým rokem ji navštěvuje tisíce turistů. No není nádherná?

3. Jeskyně Benagil, Portugalsko

Portugalsko ukrývá mnohé krásy a jednou z nich je také jeskyně Benagil. Její vzhled je opravdu jedinečný a je až neuvěřitelné, jak to v této jeskyni vypadá. Prohlédnout si ji můžete z vrchu a nahlédnout na pláž jejím "okem". Přímo na pláž se dostanete třemi způsoby: lodí, na kajaku či s využitím vlastních sil, tedy plaváním. Své rozhodnutí, jak se do jeskyně dostanete, dobře zvažte. Lodí je to sice bez námahy, ale za nesmírně vysokou cenu a s tím, že na pláž nemůžete vstoupit. Jeskyně je opravdu blízko vedlejší pláže a bezplatně na ni zvládne doplavat i méně zdatný jedinec. 

4. Cala Macarella, Mallorca, Španělsko 

Tento nádherný přítok se nachází v klidné oblasti, kam si můžete jít během nedělního odpoledne pročistit hlavu. Pokud máte rádi tapas, určitě si dopřejte občerstvení na tamějším baru. Pro milovníky nudismu je zde také nudistická pláž. Okouzlí vás zde nejen divoká příroda, ale dokonale čistá voda. 

5. Pláž Zlatni Rat, Brač- Dalmácie, Chorvatsko

Česky znamená Zlatni Rat, Zlatý roh a jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží nacházejících se v Chorvatsku. Obklopena je pohořím Vidova Gora. Jen si to představte, plavete v moři a kocháte se okolní divokou přírodou. 

6. Calo Des Moro, Mallorca, Španělsko

Další místo na Mallorce, které vás nenechá v klidu. Tato krásná pláž je přístupná i autem. Je vlastněna majiteli, kteří se o ni pečlivě starají. Zabraňují také tomu, aby zde byly postaveny turistické hotely a starají se především o zachování původní divoké fauny i flóry. 

7. Pláž Durdle Door, Dorset, Anglie

Hledáte místo na příjemnou procházku podél nádherného pobřeží? Pláž Durdle Door v Anglii je natolik malebnou, že zaplní paměťovou kartu vašeho fotoaparátu během chvíle. Proslavená je především pro svůj nádherný oblouk spadající do oceánu a zeleň, která se okolo ní rozprostírá. Na této pláži se pravděpodobně jen tak nevykoupáte, ale za návštěvu rozhodně stojí. 

8. Pláž Nissi, Kypr

Jste připraveni na pořádný večírek? Pláž Nissi je proslavena až šokující průzračnou vodou a nočním životem, který stojí za to. Tato pláž je jako stvořená pro všechny, kteří milují společnost, noční život a touží po nových přátelích, které na svých cestách potkají. Zaleťte si na letní dovolenou do této jedinečné destinace. 

9. Pláž Vik, Island

Podívejte se s námi také na nejpozoruhodnější a nezapomenutelnou pláž s černým pískem na Islandu, která má až magický vzhled. Pláž Vik je omývána ledovou vodou a ozvláštňuje ji tmavý písek, díky němuž zde zažijete jedinečný pohled. Půjčení auta je v této oblasti velmi levné. Stačí si k této pláži zajet a kochat se výhledem, který se vám jinde na světě jen tak nenaskytne. 

10. Pláž Chia, Sardinie, Itálie

Pokud dorazíte na pláž Chia, máte pocit, že jste právě dorazili do tropů. Křišťálově čistá voda, broskvově zbarvený písek a nádherný výhled. Pokud pláž navštívíte v červenci či v srpnu, dopřejte si brzký příjezd, abyste si užili chvíli nerušeného klidu. V červnu a v září spíše najdete klidnou pláž, která čeká na váš příjezd. Sardinie je opravdu nádherná a nejdete zde jedinečné pláže s ukázkově zbarvenou vodou. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store