Objevte kouzlo downhillu | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Objevte kouzlo downhillu

Je vzrušující sledovat jezdce, jak se řítí z prudkého kopce a ještě lepší je vyzkoušet si downhill osobně. Mnoho lidí si myslí, že u dowhillu o všem rozhoduje pouze gravitace, která vás pošle z kopce dolů, ale sjezdová cyklistika je trochu náročnější a vyžaduje skvěle zvládnutou techniku. Kdo jednou downhill vyzkouší, obvykle se z něho stane koníček na celý život a pokud láká i vás, máme tu pro začátek pár tipů, které by vám neměly uniknout.

1. Výbava je důležitá

U downhillu musí být bezpečnost na prvním místě a zajistíte ji jedině správnou výbavou. Nutností je celoobličejová helma a chrániče celého těla. Je to velká investice, takže s nákupem počkejte, dokud nezjistíte, že o tento druh činnosti budete mít opravdu zájem. Prozatím postačí, když si řádnou výbavu vypůjčíte. Ujistěte se, že máte celoobličejovou helmu, chrániče kolen, loketní chrániče, chrániče na trup, speciální šortky na horské kolo s polstrovanou podšívkou, oční chrániče a rukavice. Samozřejmostí je také horské kolo nebo přímo kolo na downhill, jiné typy kol nedoporučujeme.

2. Zaměřte se na polohu těla

Správné umístění těla při jízdě je nesmírně důležité. Pokud jste příliš daleko, můžete přepadnout přes řidítka. Shlédněte toto krátké video, abyste pochopili správnou techniku.

3. Používejte brzdy

Při sjezdové jízdě nepoužívejte brzdy jen ke zpomalení, pomohou vám připravit se i na skoky. Brzdění se stává technikou, která z vás činí lepšího jezdce. Může to vypadat hloupě, ale správná technika brzdění vám pomůže dostat se z kopce rychleji a jednodušeji.

4. Důvěřujte sobě a svému kolu

Znáte své limity, snažte se a neváhejte, když dosáhnete rychlosti nebo překážek. Sjezdové kolo vám pomůže celou řadu překážek překonat, pokud jej máte pod kontrolou. Pravidelně své kolo kontrolujte a pokud narazíte na závadu, co nejrychleji jí odstraňte.

 

5. Pevné tělo

Velkou výhodou při downhillu je vaše fyzická síla a zpevněné tělo. Síla v pažích vám pomůže lépe zkrotit kolo v nerovném terénu a zpevněný trup se postará o lepší stabilitu. Je tedy vhodné pravidelně cvičit a držet se v kondici nejen s kolem nebo rotopedem, ale i posilováním.

  

6. Nevyrážejte sami

Vydat se o samotě na vzdálený kopec není nejlepší způsob, jak získávat zkušenosti. Je vždy vhodné mít po ruce parťáka, který vám pomůže v případě, že se vám stane nehoda. Downhill se těší stále většímu zájmu a pokud hledáte parťáka, u nás na www.mevyo.com ho můžete najít.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store