Objevte krásu Jizerské magistrály | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Objevte krásu Jizerské magistrály

Začátkem týdne můžeme čekat příjemné oteplení a krásné počasí. Podmínky pro běžkování budou ideální. Zajeďte si na běžky na Jizerskou magistrálu, jednu z nejoblíbenějších tras v České republice. Zde na vás čeká nejen rozmanitá volba běžkařských tras, ale také nádherná příroda. Zasportujte si, vyčistěte si hlavu, dopřejte si krásné výhledy. Zajeďte si na Jizerskou magistrálu. 

Na projížďku až do Polska

Jizerská magistrála vám nabízí až 180 km tras v Jizerských horách. Tratě jsou vhodné pro rekreační i závodní běžkaře. Vydat se v lyžařských stopách můžete od známých středisek na Bedřichově či Jizerky, ale také z Oldřichova v Hájích, Nového Města pod Smrkem, Desné, Horní Polubné či Martinského údolí v Kořenově. Nezapomeňte, že budete lyžovat v Chráněné krajinné oblasti. Máte-li rádi delší trasy, můžete přejet na trasy v Krkonoších či na upravené tratě na polské straně. Nástupních míst Jizerské magistrály je celkem 23, z nichž u 7 z nich se nachází oficiální parkoviště. Během zimního období navštíví Jizerské hory více než 500 000 sportovců, turistů či zvědavců. Zimní sezóna zde trvá většinou od prosince do března.

Lyžařské stopy

Tratě jsou zde pravidelně udržovány frézovou rolbou a trasami vás provedou orientační tabule a rozcestníky. Po lyžařské stopě se dostanete až na hřebeny Jizerských hor. Každoročně se na Jizerské magistrále koná slavná Jizerská 50. Pokud jste ji nestihli, ale po běhu v Jizerkách stále přemýšlíte, je nejvyšší čas vyrazit. Začínáte-li se teprve učit jízdě na běžkách, jistě oceníte technicky upravené kolečko na stadionu, které je i ve večerních hodinách osvětleno. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store