Objevte nádhernou Budapešť | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Objevte nádhernou Budapešť

Pokud jste milovníky evropských metropolí a nyní byste si rádi odškrtli další na vašem seznamu, rozhodně by jí měla být Budapešť.

Město, jakému není rovno

Ne nadarmo se maďarskému hlavnímu městu přezdívá "Perla na Dunaji". Historie tohoto města sahá hluboko do historie a svým způsobem sdílí část své historie i s námi z dob, kdy jsme byli sjednoceni do jedné monarchie. I to je jeden z důvodů, proč se Budapešť, Praha a Vídeň někdy nazývají jako sesterská města.

Pokud se budete do Budapešti chtít vydat, nejlepší to bude právě z Prahy a to vlakem či letecky. Vlakem si můžete naplánovat noční přesun v některém z lůžkových vagónů, díky čemuž zažijete zcela nový a zajímavý zážitek, protože se jedná o velice pohodlnou cestu. Tou je pak samozřejmě také letecký spoj, který vás dopraví na místo za necelou hodinku a do centra se pak přesunete metrem nebo vlakem.

Jak dlouho v Budapešti strávíte, je jen na vás, protože si zde vystačíte se třemi dny, ale také s celým týdnem. Záleží také na tom, na co přesně se chcete při své návštěvě zaměřit. Zda budete dávat přednost památkám, muzeím, gastronomickým zážitkům, pobytu v lázních nebo od všeho trochu.

Lázně

Místní lázně rozhodně patří mezi místa, která byste měli navštívit. Lázně zde mají velkou tradici a celkem jich zde najdeme na 30. Mezi ty nejznámější a nejvyhledávanější však patří lázně Széchenyi, Lázně Gellért a Lázně Király. U žádných z nich neuděláte rozhodně chybu a žádné z nich vás nezklamou. Každé z lázní vám nabídnou netradiční architekturu interiéru i exteriéru a velký zážitek.

Památky

Památek je v Budapešti skutečně hodně, ovšem mezi ty nejznámější patří Parlament, který je jedním ze symbolů města a zároveň nejmajestátnější a největší budovou celé země. Neogotická architektura se nádherně odráží od hladiny řeky a vypadá jak z pohádky.

Rybářská bašta je dalším velmi zajímavým místem. Jedná se o zámek stojící nad původním rybářským městečkem. Někomu přijde velmi kýčovitá, jiný si ji však zamiluje.

Královský palác byl během své existence hned několikrát pozměněn. Jeho současná podoba je zajímavou směsí architektury ze všech minulých století až do toho 15. Dnes se uvnitř nachází muzeum a galerie spolu s knihovnou.

A pokud nevíte, s kým byste na pár dní do Budapešti vyrazili, ať už za odpočinkem či zážitky, mrkněte na www.mevyo.com, kde najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store