Od teď na všechno říkejte ano! | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Od teď na všechno říkejte ano!

Na konci života nikdo nelituje věcí, co v životě udělal špatně, ale toho co nikdy neudělal. Proto se snažte na vše říkat ano a vyzkoušet toho v životě co nejvíce!

Znáte to, přijdete domů z práce či školy, jste naprosto vyčerpáni a jediné co dokážete je sáhnout po ovladači a koukat na televizi. A přesto, že vás kamarádi lákali na koncert, či společnou večeři, vy raději preferujete teplo domova a klid u televize. Ale kdybyste na ten koncert šli, třeba byste tam potkali někoho zajímavého, vedli rozhovor, který by změnil váš dosavadní pohled na život, či prožili něco naprosto jedinečného. Ale to se nikdy nedozvíte, protože jste strávili večer s ovladačem v ruce u televize. Proto je nejlepší na všechno říkat ano!

 

Nikdy nevíte, co se kde stane a tím, že nad tím budete uvažovat doma u počítače či televize, nic nezměníte. Buďte akční a nenechávejte se pohltit technickými vymoženostmi. To může být někdy velice zrádné, protože v dnešní době se člověk dokáže zabavit s technikou stejně jako s přáteli venku. Není to ale přirozené a může to člověka naprosto asocializovat. V minulosti, kdy lidé neměli k dispozici techniku, to bylo jednoduché, když se chtěli zabavit, šli ven do přírody nebo něco podnikli společně s přáteli.

Zkuste alespoň měsíc v kuse říkat na všechny nabídky ano a uvidíte, o kolik více toho můžete zažít venku než doma. Samozřejmě že je to potřeba brát s rezervou a nemusíte trávit každý večer na koncertě. Pokud je ale člověk mladý, měl by toho využít co nejvíce a nenahrazovat reálný život technikou. Nechcete přece koukat na filmy a v duchu si říkat, že byste chtěli být tím herce a mít takový život. Je přece jen na vás jaký život si uděláte!

Problém je, že většina lidí se neustále za něčím žene a nedokážou si užívat okamžiku. Potom přichází krize středního věku, kdy si uvědomí, že polovina života jim utekla jako voda a jejich život nešel tím směrem, který si představovali. Pokud jste ještě mladí, zkuste brát život více s nadhledem a chopit se každé příležitosti, co se vám vyskytne. Pokud jste staršího věku, nezoufejte, protože svůj život můžete změnit v každém věku. Stačí si jen každé ráno uvědomit, že každý den je jedinečný a znovu ho už nikdy neprožijete a proto si užívat každého momentu!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store