Pivo a relaxace aneb navštivte pivní lázně v ČR | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Pivo a relaxace aneb navštivte pivní lázně v ČR

Milujete chuť piva a rádi si dopřejete relaxační den? Spojte tyto dvě záliby a navštivte některé z pivních lázních v České republice. Zažít můžete koupel doprovázenou ochutnávky piv, odpočinku na lůžku z ovesné slámy a další relaxační praktiky, které se liší v každých pivních lázní. Uvolněte se, ponořte se do pivní lázně a načepujte si vychlazené pivo. Kam však za pivními lázněmi vyrazit?

Pivní lázně Rožnov

V těchto lázních dochází ke kombinaci dvou relaxačních prvků. Skloubily se zde totiž prvky alternativního léčitelství, které vychází z technik východních kultur a mísí se s lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy. Čekají zde na vás koupele v měděných viktoriánských vanách, které jsou umístěny pivovarských sklepeních. To vše v kombinaci s peelingem, masážemi, aromaterapií a léčitelskými technikami. Návštěva pivních lázních v Rožnově se promění v jedinečný relaxační zážitek. Užít si můžete také koupel v kvasnicovém pivu, navíc s bylinami či solí z Mrtvého moře. 

Pivní lázně Karlovy Vary

Pivní lázně najdete v historickém centru Karlovým Varů, na levém břehu řeky Teplé. Zde najdete jiné vany, než v Rožnově. Koupat se budete ve speciálních ručně vyrobených vířivých kádích, které jsou vyrobeny z dubu královského. Pivní lázeň obsahuje originální recepturu, nechybí v ní pivovarské kvasnice, různé odrůdy chmele, sladový šrot či rašelinový extrakt. A taková lázeň má opravdu léčivý vliv na váš organismus. Chmelové silice uvolňují kožní póry a přispívají k celkové vitalizaci těla. Díky obsahu pivovarským kvasnic, které jsou bohaté na vitamín B dochází k regeneraci pokožky. Ponořeni do koupele si zde můžete užívat neomezené pití světlého či tmavého piva, čímž tělo hydratujete a vnitřně doplňujete vitamín B. 

Pivní lázeň v Plzni

Město zasvěcené pivu, to je Plzeň. Zde si můžete užívat nejen pití piva, ale také návštěvu pivních lázní. Zbudovány byly minipivovarem Purkmistr ve sklepích hotelu, který vznikl na místě selského stavení. Najdete zde čtyři vany a dvojvanu s možností čepování piva během koupele. Koupat se budete v pivovarské mladině a užívat si můžete různých druhů masáží, suché sauny, pivních parní lázně a dalšího welness. Díky tomu, že koupel obsahuje kvasnice, má pozitivní vliv na pokožku těla, hydratuje a regeneruje. Navštivte pivní lázně v Plzni.

Za pivními lázněmi do Prahy

Pivní lázně Bernard v Praze nabízí léčivou relaxační koupel s pivními extrakty, při které nechybí neomezená konzumace piva. Po koupeli můžete odpočívat na vyhřívaném lůžku. V těchto lázních jsou pro vás připraveny relaxační procedury rozdělené do dvou částí. Nejdříve vás čeká koupel pro dvě osoby ve velké vaně a následně odpočinková část. Dohromady si tak můžete užívat přibližně hodinu pivní relaxace. 

Pivní lázně Chodová Planá 

Rarita mezi pivovary, to jsou pivní lázně Chodová Planá. Zde na vás čekají lázeňské terapie kombinující léčivé účinky teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, bylinek a masáží. Lázně se nacházejí v malebném historickém areálu pivovaru. Nechybí zde restaurace, malé muzeum a pivní lázně. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store