Poslední prázdninový víkend: Kam vyrazit? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Poslední prázdninový víkend: Kam vyrazit?

Prázdniny už jsou skoro za námi, ale vy myslete spíše na to, jak si užít poslední víkend, před začátkem školy, ať už jste sami studenti či rodiče. Kam s přáteli vyrazit, abyste si poslední dny prázdniny náležitě užili?

Vyjeďte si na sraz Mini Cooperů

Pro milovníky Mini Cooperů, kterého měl i samotný Mr. Bean, je 1. září připraven sraz v Březnici. Zde na náměstí se sjedou všichni účastníci celorepublikového srazu vozů Mini Cooper. Příjezd je plánován kolem 10:30, přičemž se vozidla zaparkují na náměstí a postupně se začne startovat. Nedivte se, když prvního září potkáte na cestě várku Mini Cooperů.

Zažijte pravé dožínky

Hned 2. září vás čekají dožínkové slavnosti v Zámeckém areálu Ctěnice, kde můžete zažít tradice spojené s oslavami dokončení prací na poli a poznat tradice, které se v tomto čase vykonávaly. Těšit se můžete na řemeslné dílny pro malé i velké návštěvníky, občerstvení či dožínkový průvod celým zámeckým areálem. Chybět nebude ani folklorní doprovodná hudba a divadelní představení. Dožínkové slavnosti začínají od 10.00. 

Mezinárodní festival Soundtrack

Na mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack se můžete vydat od 30. 8. do 2. 9. do Poděbrad. Celý festival bude zahájen vystoupením kapely Čechomor. Na své si zde přijdou milovníci hudby, ale i příznivci hudby filmové. Festival nabízí nejen koncertní vystoupení, ale také fotografické výstavy, workshopy, filmové projekce a další doprovodný program. Ústředním tématem festivalu je filmová hudba, tudíž každý z večerů se bude nést ve znamení jednoho filmového koncertu. 

Hrnčířské trhy na Kampě

Od 1. do 2. září se v Praze na Kampě budou konat hrnčířské trhy. Těšit se však můžete nejen na hrníčky, ale na divadlo, hudbu, výstavu fotografií a obchůdky neziskových organizací. Chybět nebude ani občerstvení v podobě domácích dobrot. Tuto akci si užijí děti i rodiče. 

Pat a Mat potěší vaše děti

S dětmi můžete vyrazit na interaktivní výstavu spojenou se známými večerníčkovými postavami Patem a Matem. Chybět nebude animační dílna, originální scény, loutky z oblíbeného večerníčku, hernu, fotokoutek a další zajímavé činnosti. S vašimi dětmi se seznámíte s historií natáčení večerníčkového seriálu, ale i s dějinami animace. 

Kulinářský zážitek

Za kulinářským zážitkem můžete o víkendu vyrazit na festival cizokrajného jídla Barevnou devítku, která se koná 1. září v parku Podviní. Na tomto festivalu se představují kultury z celého světa, ale také tradice České republiky. Vstup na tento festival je zdarma. Těšit se můžete nejen na jídlo, ale také taneční a hudební vystoupení souborů z celého světa. Těšit se můžete na ochutnání jídla portugalského, pákistánského, rumunského, keňského či súdánského.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store