Poznávejte nové přátelé, ať jste kdekoli | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Poznávejte nové přátelé, ať jste kdekoli

Rádi cestujete, ale jen těžko se seznamujete s novými lidmi? Pokuste se tuto realitu změnit, vždyť samotné cestování je skvělou příležitostí, jak poznávat nové kultury a přátele, které vás mohou obohatit o nový pohled na svět. Snažte se poznávat nové přátele, ať už jste kdekoliv. 

Ubytování na hostelu

Pokud zrovna nemáte nadité kapsy a rádi cestujete nízkonákladově, určitě se ubytujte v hostelech. Nejenže jsou levným způsobem přespání v dané zemi, ale poskytují i ubytování třeba jen na jednu noc. V hostelech máte navíc skvělou příležitost seznámit se s osobami s celého světa. V hostelech se totiž často ubytovávají cestovatelé, kteří procestovávají více států. Hostel je místem, kde se setkávají kultury, kde se přátelí cizinci a kde zažijete jedinečné chvíle. 

Buďte přátelští

Zaručeným způsobem, jak se seznámit s novými lidmi, je přátelské chování. Buďte přátelští a zajímejte se o život jiných osob. I oni se poté budou zajímat o vás. Ať už jste na výletě po Čechách nebo trávíte nějaký čas v cizině, snažte se chovat mile a pozitivně. S takovými osobami je radost se seznamovat. Vaši přátele z různých koutů České republiky či světa vám mohou pomoci i v budoucnu s hledáním zaměstnání či při cestování. Navíc najít si přátele na cestách je skvělý způsob, jak si zpříjemnit cestovatelský pobyt. 

Obáváte se

Problémem většiny osob při seznamování s novými lidmi je strach. Bojí se, že nebudou druhé osoby zajímat, že jsou nudnými a na jejich životě není nic, o čem by mluvili. Ale takový je jen váš pohled na vás samotné. Pokud se budete snažit najít v cizině přátele, váš život je určitě bude zajímat, jelikož snad každého zajímá život druhých osob v jiných kulturách. Jak se stravujete, jak vypadá váš běžný den, jaká je ve státě ekonomická situace, apod. Dozvídat se o jiných kulturách přímo od lidí, kteří v nich žijí, je to nejlepší! Nebojte se tedy seznamovat se s cizinci, váš život a země je jistě bude zajímat. 

 Jděte i sami!

Ať už jste na cestě kdekoliv sami nebo ve skupině, běžte někam, kde se můžete dostat do interakce s dalšími lidmi. Jste-li na cestě sami a nechce se vám jít samotným do muzea, na kávu či na koncert, neváhejte a běžte. Na těchto místech totiž budou další cizinci, kteří se s vámi rádi seznámí a třeba zrovna taky sami vyrazili na kulturní akci. Neobávejte se stále nových výzev a změn, mohou skvěle obohatit život. A co je v životě vzácnější než přátele, kteří nás milují a můžeme se na ně spolehnout a obrátit v těžkých chvílích. Jsou pro nás podporou. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store