Příprava maturitního plesu: Jak na ni? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Příprava maturitního plesu: Jak na ni?

Čeká vás příprava maturitního plesu? Obáváte se, co vše budete muset naplánovat? Přípravy maturitního plesu začínají většinou právě v září, nebo by alespoň měly, abyste stihli zařídit a naplánovat vše, co k maturitnímu plesu náleží. Začněte raději dříve než později!

Rozhodnutí!

První vás čeká důležité třídní rozhodnutí, a to v jakém duchu se váš ples ponese. Budete to ples mafiánů, zombíků, rebelů či ples antický? Návrhů padne jistě ve třídě nespočet, ale na vás je, abyste se společně na jednom domluvili. Jak na to? Pomohou vám základy demokracie. Každý z vás může napsat jeden návrh. Všechny návrhy se vyberou a probíhá hlasování. Hlasuje se tak dlouho, dokud nezbudou jen dva návrhy, o kterých se nakonec rozhodne. Tímto způsobem budou všichni vědět, že se na rozhodování podíleli. 

Spousta zařizování

Pravdou je, že s maturitním plesemj je spousta zařizování. Skvělé je, když se ve třídě domluvíte na tom, kdo bude mít na starosti jakou činnost, aby dva lidé nezařizovali celý ples. Čeká vás rozhodnutí týkající se kapely, doprovodného programu, květin, půlnočního překvapení, skleniček, šerp, grafického zpracování lístků, výzdoby, tomboly a shánění sponzorů, propagace plesu atd. Není toho málo. Napište si ve třídě tyto body a domluvte se, kdo co zařídí a jak. Myslete na to, že bude nutné dělat kompromisy. 

Vaše možnosti

Vše by se však vždy mělo odvíjet od vašich finančních možností a od reálně splnitelných cílů. Myslete i na toto. Pokud jste vybírali peníze každý půl rok, budete mít již nyní ušetřeno dost peněz a nebudete se muset stresovat tím, že vám peníze chybí. Rozmyslet si také musíte to, zda si ples zařídíte sami nebo si zaplatíte služby firmy, která vám celý ples zařídí, je však velmi důležité přečíst si jejich podmínky a stanovit si vaše přesné požadavky. Jen díky tomu bude váš ples přesně takový, jaký si budete přát. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store