Proč by měly vaše děti sportovat | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč by měly vaše děti sportovat

2. červenec 2018

Udělejte z něj sportovce ještě dnes

Důvodů proč by měly sportovat i vaše děti je celá řada a netýkají se pouze jejich zdraví, i když u něj můžeme rovnou začít. Sportování totiž chrání děti před tzv. civilizačními nemocemi, kterým vévodí obezita. K té mají děti velké sklony a dnešní doba jí jen a jen přispívá. Celý den sedí u počítače, mobilu nebo tabletu, do kterých jen zírají a pohyb mají minimální.

Zároveň je sport ideálním prostředkem, jak vaše dítě naučit mnoho nového. Nejen že se dítě naučí ovládat své tělo, získá na síle, naučí se balancovat a koordinovat, ale dítě se díky sportu může naučit také lepší motorice a novým schopnostem. Zároveň vybudujete takové principy jako je čestnost, fair-play a také kolektivita.

On a ostatní

Právě kolektivnost je jednou z vůbec nejdůležitějších věcí na sportu, zejména pak dáte-li své dítě na nějaký kolektivní sport, který mu přinese nejen zdravý pohyb, ale také velké množství nových kamarádů. Dítě dítky němu získá koníček, které bude rádo provozovat, bude se v něm spolu s ostatními zdokonalovat a najde si místo, kde se bude moci pořádně vyřádit a vyplýtvat svou přebytečnou energii.

Díky sportu si navíc dítě osvojí takové vlastnosti jako je sebevědomí a samostatnost. Sport často totiž není jen o tréninzích, ale také o turnajích a zápasech, díky kterým je dítě bez vaší podpory, pouze v rukou trenéra, který již ví co má s dětmi dělat.

Pokud tedy nevíte co se svým dítkem, sportovní aktivita je jednoznačně tou nejlepší volbou, jakou pro něj můžete zvolit. Doporučujeme především kolektivní sport, který jej bude neskutečně bavit a pomůže mu s jeho sebevědomím.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Media

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store