Proč by měly vaše děti sportovat? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč by měly vaše děti sportovat?

Sport patří ke člověku od nepaměti. Soupeření a zdravý pohyb byly uctívány v každém věku, ovšem dnes na ně tak trochu zapomínáme.

Udělejte z něj sportovce ještě dnes

Důvodů, proč by měly sportovat i vaše děti, je celá řada a netýkají se pouze jejich zdraví, i když u něj můžeme rovnou začít. Pravidelný pohyb totiž chrání děti před vznikem tzv. civilizačních onemocněních, kterým vévodí obezita. K té mají děti velké sklony a dnešní doba jí jen a jen přispívá. Celý den sezení u počítače, mobilu nebo tabletu, přispívá ke vzniku tzv. sedavého životního stylu. Dítě sedí několik hodin ve škole a poté také doma u obrazovky počítače. Pokud si dopřává nezdravou stravu bohatou na tuky, je to cesta ke vzniku nadváhy. Sport je také ideálním prostředkem, jak dítě naučit mnoha novým dovednostem, schopnostem a rozvíjet u něj některé vlastnosti. Nejenže se dítě naučí ovládat své tělo, získá na síle, naučí se balancovat a koordinovat, ale dítě se díky sportu může naučit také lepší motorice a novým schopnostem. Zároveň posiluje svou trpělivost, cílevědomost, fair-play a také kolektivní chování.

On a ostatní

Právě kolektivnost je jednou z vůbec nejdůležitějších věcí na sportu, zejména pak dáte-li své dítě na nějaký kolektivní sport, který mu přinese nejen zdravý pohyb, ale také velké množství nových kamarádů. Dítě díky němu získá koníček, který bude rádo provozovat, bude se v něm spolu s ostatními zdokonalovat a najde si místo, kde se bude moci pořádně vyřádit a vyplýtvat svou přebytečnou energii.

Rozvoj schopností

Díky sportu si navíc dítě osvojí takové vlastnosti, jako je sebevědomí a samostatnost. Sport často totiž není jen o tréninzích, ale také o turnajích a zápasech, díky kterým je dítě bez vaší podpory, pouze v rukou trenéra, který již ví co má s dětmi dělat.  Pokud tedy nevíte, co se svým dítkem, sportovní aktivita je jednoznačně dobrou volbou, jakou pro něj můžete zvolit. Doporučujeme především kolektivní sport, který jej bude neskutečně bavit a pomůže mu s jeho sebevědomím a sociálními schopnostmi. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store