Proč je důležité mít nejlepší kamarádku? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč je důležité mít nejlepší kamarádku?

Snad každý z nás má nejbližší přátele, se kterými sdílí život, důležité vzpomínky a významné události. Mít přátele naprosto přirozeně patří k našemu životu. Jak to však mají ženy s jejich nejlepšími kamarádkami? Máte nejlepší kamarádku či kamaráda, nebo si myslíte, že dojít k takovému přátelství s někým jiným není možné?

Psychická opora

Přátelé jsou pro nás často psychickou oporou ve chvílích, kdy mi sami situaci nezvládáme. Blízký přítel se může stát jedinou pomocí v životních okamžicích, kdy už jiné osoby nemáme. Dokážete si jen představit život bez přátel? Bez legrace, sdílení společných chvil, plánování výletů a svěřování se druhým, to je přece součástí spokojeného života. Podle psychologů je v přátelství tím, čeho si lidé nejvíce cení, emoční podpora. To, že s vámi někdo řeší vaše problémy, zajímá se o vás a pomůže vám v nejhorších chvílích je to, co od opravdových přátel potřebujeme. Ať už řešíte problémy s vaším partnerem, s dětmi či situací v práci, to, že vás někdo vyslechne může být tou nejlepší pomocí. Je jasné, že s nejlepší kamarádkou situaci z jedné chvíle na druhou nevyřešíte, ale proberete to s někým, kdo o vás má zájem a vyslechne vás.

A to jsem já!

Základem je to, aby vás vaše nejlepší kamarádka či kamarád bral takové, jací jste. Ať máte zeleně obarvené vlasy, nohy do X, smějete se příliš nahlas nebo jste závislé na brambůrcích. Pokud vás váš přítel nebude mít rád se vším všudy, nebudete to pravý přítel, ne že vás za zády bude pomlouvat a dělat si z vás legraci. Samozřejmě, že vás může na kamarádce něco rozčilovat nebo se vám to příliš nelíbí, ale je to váš přítel a vy ho takového, jaký je musíte brát. Kamarádka je především podpora, která musí být upřímná. Pokud jsou rozpory mezi kamarádkami příliš velké, přátelství se přirozeně rozpadá.

Získání důvěry

Na začátku celého vztahu přátelství stojí důvěra a otevření se. Přátelský vztah se začíná budovat ve chvíli, kdy druhému něco svěříte nebo ukážete, že ve všem nejste tak dobří. Pokud si budete stále hrát na dokonalé, nepřiznáte svou chybu a nesvěříte se, opravdové přátelství nikdy nevznikne. 

Kdo je pro nás nejlepším přítelem?

Obvykle za nejlepší kamarádku považujeme tu, s kterou sdílíme podobné zájmy a hodnoty. Pokud se svou nejlepší kamarádkou společně sportujete, plánujete turistické výlety, máte podobné životní role či jste vyrůstali v podobném prostředí, lépe se váš vztah vytvoří. Je to přirozené, pokud se s někým potkáváte několikrát týdně při společném cvičení či na různých setkáních, váš vztah se lépe udrží, pokud tyto aktivity pominou, přátelství často zaniká. 

Trávíte společně čas

Náš čas je čím dál více drahocennější a my si vybíráme, s kým ho budeme trávit. Navíc v dnešním světe, kdy komunikace probíhá pouze přes mobilní telefon a počítač, je důležité cítit, že chcete s druhým trávit reálný čas. Pouze s opravdovými přáteli se setkáváme, podnikáme různé výlety a těší nás s nimi trávit čas tváří v tvář. S některou kamarádkou si raději popovídáte jen přes chat.

Schopnost odpouštět 

K přátelství patří i jedna důležitá schopnost, a to odpouštění. Někdy od přátel čekáme příliš mnoho, nebo nejsme mi sami schopni dodržet sliby, které své kamarádce dáme z důležitých důvodů. Naučte se z některých svých nároků slevit a odpustit kamarádce přešlap nebo něco, s čím sami nesouhlasíte. Vždyť nikdo není dokonalý a i mi sami někdy chybujeme. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store