Proč je v životě důležité udržovat přátelství? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč je v životě důležité udržovat přátelství?

Máte nového přítele? Zatěžují vás pracovní povinnosti? Hodně cestujete? Jednoduše nemáte čas na přátele a pravidelné setkávání, které jste si s nimi dopřávali? Zkuste tuto skutečnost změnit. I když vám zpočátku přijde, že přátele tak často vidět nepotřebujete, později vás tato změna může velmi mrzet. Udržujte kvalitní přátelství po celý život a užívejte si chvíle s vašimi přáteli. 

Nový partner

Pravdou je, že s přáteli trávíme nejvíce času, když jsme bez partnera. Máme dostatek času na různé aktivity, které podnikáme a prožíváme se svými přáteli. Když si však nového partnera najdeme, často na přátele zanevřeme a veškeré dosavadní aktivity, které jsme vykonávali s přáteli, začne podnikat s partnerem či je vyměníme za jiné. Většinou v tomto čase stavíme přátele na druhou kolej a až po několika měsících či rocích si uvědomíme, že nám přátele chybí. Udržujte svá přátelství i ve chvílích, kdy poznáváte svého budoucího partnera a snažte se s nimi trávit čas i nadále. Přátelé tu pro vás budou vždy, pokud tu budete vy pro ně. 

Společné aktivity

Jelikož člověk se během života stále vyvíjí a mění se nejen po fyzické stránce, ale také psychické, je potřeba se v přátelství někdy přizpůsobit. Samozřejmě, že některá přátelství po čase vyprchají nebo zničí neshodami, ale jiná rostou dále i s vaším věkem. Snažte se tedy se svými přáteli najít společné aktivity, na kterých se můžete po práci či během víkendu setkávat. Může se jednat o aktivity sportovní, kulturní, kulinářské či odpočinkové. Záleží jen na tom, v čem se svými přáteli shodnete. 

Přátelství na celý život

O přátelství je potřeba pečovat neustále. Sami jistě znáte ten pocit, kdy myslíte na své kamarády, ale nemáte pořádně čas s nimi někam zajít. Poté vás to mrzí, když se vám neozvou a jdou někam sami spolu s dalšími známými. Udržujte si přátelství s lidmi, o kterých víte, že se na ně můžete spolehnout, že vás přijímají takové, jací jste a že vás v mnoha ohledech chápou. Naopak přátelství, která jsou založena na falešné důvěře a cítíte v nich zášť a nespokojenost, ty raději opusťte. Nezapomínejte však o pravá přátelství kvalitně pečovat, vydržet vám mohou po celý život a být radostí i ve stáří.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store