Proč navštívit zimní Šumavu? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč navštívit zimní Šumavu?

I když si děti na jarní prázdniny ještě chvíli počkají, pokud přemýšlíte, že byste s nimi vyrazili na dovolenou, zkuste vzít v úvahu Šumavu. Šumava je sama o sobě nádhernou oblastí s krásnou přírodou a atmosférou nedotčenosti. Přes léto je tato oblast oblíbeným turistickým cílem, ale i přes zimu tu na vás čeká mnohé k objevování. Co si můžete užít na Šumavě a proč právě zima na Šumavě?

Sjezdovky a běžecké trasy

Ať už jste zapálený lyžař či běžkař, na své si přijdete i na Šumavě. Zdatní lyžaři a snowboardisté mohou navštívit Železnou Rudu. Ski areál Špičák dokonce nabízí jízdu po nejprudším svahu v Česku, a to na horní části sjezdovky Šance. Ta má sklon více než 40 stupňů. Jste-li lyžař začátečník či lyžař pohodář, vydejte se spíše do ski areálu Nádraží-Belveder. Zde můžete lyžovat na dvou svazích, které jsou však propojeny jen jedním skipasem. Zlatou střední cestou, co se týče náročnosti sjezdů, jsou sjezdovku v lyžařském areálu Zadov-Churáňov. Zde se můžete kochat také jedinečným výhledem z rozhledny, která byla vytvořena z bývalé nájezdové věže skokanského můstku. Sem můžete až do konce zimní sezóny vyšplhat každý den. Na Šumavě však na vás čeká ještě Ski areál Kubova Huť, lyžařský areál Nad Kovárnou, areál České Žleby či ski areál Kvilda. Pokud nejste sjezdovými lyžaři, ale preferujete klasické lyžování, na Šumavě najdete dost běžeckých stezek upravených pro běžkování. Například v lyžařském středisku Nové Hutě. Pokud byste chtěli vyzkoušet nový sport, nabízí se vám procházka na sněžnicích, kterou zkusilo jen málokdo z nás. 

Bazény a aquaparky

Pokud na hory vyrážíte s celou rodinou a rádi byste zavítali i do bazénů a aquaparků, i to vše si na Šumavě můžete užít. V Lipně nad Vltavou se nachází aquapark Aquaworld, ve Frymburku Wellness Hotel s aquaparkem, kde můžete po celý rok obdivovat expozici Svět pod hladinou. Když se řekne Lipno, každému se snad kromě vodní nádrže vybaví také Stezka korunami stromů, která je otevřená i přes zimu. Milovníci rychlosti si mohou dopřát jízdu na bobové dráze. 

Pro děti 

Pokud byste rádi zavítali do ski areálu, který bude přívětivý pro rodiny s dětmi, navštivte Ski areál Lipno. Pro malé lyžaře je připraveno osvětlené výukové hřiště, do kterého je vstup zdarma. V parku najdete pojízdné koberce, dětské výukové prvky a slalomy. Děti si zde přijdou na své a položí základy svého lyžařského umu. Večerní lyžování? Zavítejte do lyžařského střediska Kašperky, kde na vás čekají dvě osvětlené tratě s krásným výhledem na hrad Kašperk. Navštívit ho můžete během jarních prázdnin a to od 3.2. do 17.3. každou středu a sobotu. 

Pro milovníky zábavy

Pokud budete na Šumavě poslední únorový víkend, zavítejte na Kvildu, kde se bude konat Šumavský Skimaraton. Můžete si ho užít z pomoci závodníka i z pozice fanouška. Ve skiareálu Špičák na vás zase čeká špičácký pětiboj či jedinečná jízda přes louži, a to vše začátkem března. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store