Proč si vybrat na túry sofshellovou bundu | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Proč si vybrat na túry sofshellovou bundu

Od jara do podzimu se potulujete po přírodě a nechce se vám s sebou nosit batoh plný oblečení? Sáhněte po softshellu, který vám zajistí pohodlí a navíc vám uvolní spoustu místa v batohu, protože s ním můžete na vrstvení rovnou zapomenout. Stačí si vybrat tu správnou softshellovou bundu a můžete vyrazit.

bunda

Co umí softshell

Softshellové oblečení neprofoukne a zároveň je prodyšné. Perfektně se hodí do drsnějších podmínek a vydrží i hrubší zacházení, je totiž odolné proti oděru. Další nespornou výhodou sofshellu je jeho pružnost, díky které vás nebude omezovat v pohybu. Když k tomu přidáte nízkou váhu, snadnou údržbu není divu, že se softshellové bundy a mnohdy i jiné části oděvu staly doslova hitem mezi profesionálními sportovci i běžnou populací.

Konec vrstvení

Softshellový materiál vznikl na základě potřeby pohodlí při outdoorových aktivitách. V minulosti tolik oblíbený koncept vrstvení oblečení, kdy jste na sebe oblékali mnoho tenkých vrstev oblečení, byl sice funkční, ale nebyl příliš pohodlný.

Proto se spojili výrobci sportovního oblečení přímo s uživateli a společně vyvinuli nový systém, který vyhovuje potřebám outdorových nadšenců. U softshellových bund můžete tedy využít spojení horní pružné vrstvy s vnitřní vrstvou z mikro fleecu, která vám dodá pocit tepla a pohodlí. Velký díl na funkčnosti softshellového oblečení má i střední vrstva, která lehce odolá větru a dešti a zároveň neomezuje jeho prodyšnost.

Pod softshellku vám stačí obléknout funkční tričko a zima vám nebude. To znamená, že vám odpadá i starost s nošením náhradního oblečení. Myslete na to už při jejím nákupu, nepořizujte si bundu o číslo větší, protože pod ní přece ještě něco obléknete.

bunda02

Co si při nákupu softshellové bundy ohlídat?

Přesto, že je softshell vhodný téměř do každého počasí, není všemocný. Proto při nakupování musíte zvážit několik faktorů, aby vám v bundě opravdu nebyla zima nebo horko. Při výběru softshellové bundy pro děti i dospělé vždy platí stejná pravidla.

Neplatí pravidlo, že čím jsou hodnoty vodního sloupce a prodyšnosti vyšší, tím je bunda kvalitnější. Co se nepromokavosti týká, v našich zeměpisných šířkách vám postačí vodní sloupec 3000–5000 mm. Vyšší prodyšnost volte u bund, které budete používat při aerobně náročnějších aktivitách. Při běžných procházkách by membrána neplnila svou funkci a vám by bylo v bundě chladno.

Než vyrazíte na nákup, rozmyslete si, kam budete bundu nosit a na jakou aktivitu vám má sloužit. Po jiných parametrech sáhne horolezec a po jiných rekreační turista. Jednotlivým aktivitám jsou kromě parametrů nepromokavosti a prodyšnosti uzpůsobeny i detaily, jako je rozmístění kapes či reflexní prvky.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store