Prvky z boxu a pilates? Vyzkoušejte piloxing | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Prvky z boxu a pilates? Vyzkoušejte piloxing

Pro sportovní nadšence a objevitele nových sportů máme tip. Na své si v tomto sportu přijdou především ženy a dívky. Jedná se o piloxing, který si u nás stále hledá své příznivce. A o jaký druh sportu jde? Možná vás to překvapí a zarazí, ale kombinují se v ně cvičební prvky z pilates a boxu. I když se tyto sporty zdají být na první pohled nespojitelnými, překvapivě to funguje. Pojďte se spolu s námi seznámit s piloxingem. 

Kořeny piloxingu

Tento druh cvičení je pro nás stále celkem novinkou. První tréninky u nás probíhaly až v roce 2011. Tato cvičební metoda přišla z Kalifornie, kde jej vymyslela švédská sportovkyně Viveca Jensen. Spojila dvě zdánlivě nespojitelné cvičební metody a jejich protiklady. Sama Viveca Jensen je velmi nadanou a všestrannou sportovkyní, která se věnovala profesionálně kulturistice, boxu, baletu a byla i instruktorkou pilates, tudíž oba sporty důvěrně zná. Spojila dvě své vášně a dala vzniknout inovativnímu piloxingu. 

Box a pilates

Piloxing je opravdu něčím naprosto novým a v našich končinách nevídaným. Stojí na základech pilates, který má zvyšovat pevnost a pružnost svalů, ale nejde v něm o nabírání svalové hmoty, spíše o váhový úbytek a protažení. Naopak box vyžaduje naprosto zpevněné tělo, neustálé poskakování, přesné údery, vysoké tempo a pomáhá k rychlému spalování tuku. Piloxing spojuje pohyby protahující tělo z pilates a boxové prvky, které vám pomohou účinně spálit přebytečné tuky. Na první pohled vám možná bude piloxing připadat podivný, jelikož se v něm střídají rychlé silné údery jako v boxu a následně kontrolované pomalé pohyby, ale brzy si ho oblíbíte. Během piloxingu máte na rukou půlkilové zátěže v podobě rukavic. 

Silový a aerobní piloxing

Piloxing je poměrně silovým cvičením, ale působí i jako efektivní aerobní trénink. Již z videí o piloxingu si všimnete ladných pomalých pozic připomínajících balet, ale i energických cviků, některé se cvičí i na podložce. Součástí piloxingu je také energická hudba, na kterou se v průběhu cvičení tancuje. Pro mnoho žen je trénink piloxingu energický doping, který je vyburcuje, ale i skvěle unaví. Během tohoto sportu pracujete na zpevnění břišních svalů, zmenšení objemu stehen a hyždí, lepší kondici a správném držení těla. Díky tomu, že v piloxing nechybí prvky pilates, by mělo docházet k navýšení vaší flexibility, ale i síly díky prvkům z boxu. Obrazem tohoto sportu je silná žena, která je zároveň elegantní a působí sexy. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store