Romantická dovolená pro dva: Kam vyrazit? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Romantická dovolená pro dva: Kam vyrazit?

Romantická dovolená ve dvou může být skvělým osvěžením vztahu a možností, jak si opravdu odpočinou a užít si svého partnera. Vydejte se za odpočinkem a objevením nových míst se svým partnerem. V dnešním článku se dozvíte, jaká místa jsou ideální pro romantické pobyty ve dvou.

Romantika na Kampě

Pokud to nemáte daleko a Prahu jste ještě nestihli zcela prozkoumat, vydejte se právě do hlavního města. Romantický ostrov Kampa ležící na řece Vltavě je ideální pro romantický pobyt. Malebné domky, všudypřítomná historie a mnoho míst, kde si můžete dopřát dobré jídlo i pití. Není nic romantičtějšího než večerní procházka po Praze, ať už zasněžené či prosycené letním horkým vzduchem. 

Průhonický park

Ideální místo pro romantický výlet, to je Průhonický park, který je zapsán na seznamu UNESCO. Vyjet sem můžete z hlavního města, od kterého je vzdálen jen pár kilometrů. Místo je to opravdu nádherné, s idylickými výhledy a klidnými místy. Jedná se totiž o jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě, ve kterém se nachází řada romantických míst. Dopřejte si proto i návštěvu Průhonického parku, který bude za podzimních dnů krásně vybarven. 

Nasajte atmosféru

Romantickou dovolenou si užijete i v hotelu Chateau Kotěra, který nabízí atmosféru počátku 20. století. Na této stavbě se vyřádil zakladatel české moderní architektury Jan Kotěra. Dnes tato stavba slouží romantickým duším jako krásný hotel. Nasajte zde příjemnou atmosféru a užijte si relaxace ve dvou. 

Zámek Liblice

Pro milovníky zámeckého ubytování máme další tip, a to zámek Liblice, který nabízí relaxaci, ale také vynikající gurmánské zážitky. Tento zámek je jednou z nejzajímavějších památek venkovského baroka a pochází z dílny italského architekta. Díky němu vznikla osobitá budova, která dodnes okouzluje svým vzhledem. 

Plavba lodí

Vynechat byste neměli ani romantickou plavbu lodí v Lednicko-valtickém areálu. Užijte si proto plavbu zámeckým parkem a lužním lesem, vidět můžete i tajemné meandry Dyje. Vybrat si zde můžete ze dvou tras, od lednického zámku k Minaretu a poté dále k Janovu hradu. Ubytování zde jistě najdete snadno a můžete si dopřát také ochutnávku kvalitních vín, které z těchto končin pochází. 

 

Zámek Napajedla

Pokud toužíte po romantické dovolené na zámku, můžete zavítat na zámek v Napajedlích, který nabízí běžné zámecké prohlídky, ale také ubytování. Zažijete zde jedinečnou zámeckou atmosféru, ale také prospíte noc v zajímavých pokojích, které jsou kombinací nového se starým. Užijete si zde příjemné atmosféry, skvělého jídla a krásného okolí. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store