Samota je jako kouřit 15 cigaret denně | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Samota je jako kouřit 15 cigaret denně

samota

Někdo má rád samotu, ale ve většině případů, je to pro mnohé nesnesitelné. Nedostatek přátel je stejně nezdravé jako obezita nebo jako když kouříte 15 cigaret denně, to ukazuje studie z Brigham Young University. Na základě jiné studie, bylo zjištěno, že pokavaď měli lidé ve svém zaměstnání minimálně 3 dobré přátele, byli z 96% extrémně spokojení se svým životem.

Přátelství totiž zabraňuje stresu, náklonnosti k depresím a má stovky dalších významných funkcí v našem životě. Bohužel mnozí z nás však ztratili kontakt se svými přáteli z dřívějších let a teď je to mnohem těžší navázat přátelství, než to bylo například, když jsme chodili do školy. Jak si tedy najít nové přátele?

Důležité především je vystoupit ze své komfortní zóny a chodit ven. Tím, že budete sedět doma u televize, si nové přátelé rozhodně nezískáte. Gretchen Rubin, autorka knihy The Happiness Project (Projekt štěstí), radí, že se musíte chytit každé příležitosti, co se vám připlete pod nohy.

Podle psycholožky Andrea Bonior, PhD, hledání nových přátel není nic, za co by se člověk měl stydět a proto o tom klidně řekněte svým přátelům a požádejte je, aby vás vzali sebou až půjdou ven s dalšími lidmi, které vy neznáte. Seznamování pak půjde jako po másle.

cviceni

Další skvělou možností, jak poznat nové přátele je začlenění se do nové komunity lidí. Proč si myslíte, že seznamování šlo tak snadno ve škole a v prvním zaměstnání? Je to dáno tím, že jste už od začátku měli jednu věc společnou a konverzace se vždy mohla stáčet kolem školy či práce. Je tedy důležité vědět co vás baví a hledat přátelé s podobnými zájmy. Když budete následovat svoje vlastní zájmy, najdete lidi, kteří jsou podobní jako vy. Na tomto principu bylo vytvořeno www.mevyo.com, které vám umožňuje jednoduše najít lidi ve vašem okolí se stejnými zájmy nebo se rovnou přihlásit na nějakou aktivitu, která vás baví a na které se snadno seznámíte s hromadou lidí a už dopředu bude jisté, že se všemi máte minimálně jeden společný zájem a máte tedy spolu vždy co dělat a o čem se bavit.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store